archiveKombëtarja e Kosovës

Sporti

Kosovarët spektakël në Ishujt Faroe, ngritin flamurin

Emocionet e kosovarëve përpara ndeshjes Ishujt Faroe – Kosova tashmë kanë filluar. Sonte prej orës 18:00 pritet të nis ndeshja në kuadër të Ligës së Kombeve, ku Kombëtarja e Kosovës tenton ta marrë fitoren e tretë në këtë garën e re evropiane. Në këtë video një tifoz kosovar ka marrë...
Sporti

Nxemjet e fundit para se të fillojë ndeshja e shumëpritur

Futbollistët e Kosovës kanë dalur në fushën e lojës për t’i kryer nxemjet e fundit. Skuadra e Bernard Challandes ka sonte një ndeshje mjaft të vështirë para vetes – atë me Maltën. Kjo ndeshje është e vlefshme për Ligën D, Grupi 3, në Ligën e Kombeve, transmeton IndeksOnline. Dhe tani,...
Sporti

Kombatarja e Kosovës mbërrin në stadiumin “Fadil Vokrri

Kombëtarja e Kosovës ka mbërritur para pak çastesh në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Pas pak ata do të fillojnë nxehjet derisa pritet që edhe të publikohen formacionet zyrtare. Kosova sot zhvillon ndeshjen e tretë në kuadër të Grupit 3 të Ligës D të Kombeve. Ata do të përballen me...
1 11 12 13
Page 13 of 13