archiveKombëtarja e Kosovës

Sporti

Kështu duken fanellat e reja të Kosovës

Kosova do të bëhet shumë shpejtë me një tjetër fanellë speciale. Prodhues i tyre përsëri është firma “Fourteen”, që kishte bërë më herët edhe një fanellë për Kosovën. Fanellat e reja siç shihet në një foto të publikuar nga faqja “Kosovan Football”, do të jenë me ngjyrë të bardhë. Ky...
Sporti

Fantastike, Kosova me ngritjen më të madhe në histori

Tanimë është publikuar renditja më e re e kombëtareve nga FIFA. Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të madhe në histori të saj. Kosova tanimë renditët në pozitën e 114, nga pozita e 119 që kishte në renditjen e kaluar. Kjo ngritje e “Dardanëve” prej 5 pozitash...
Sporti

“Kosovën e presin edhe dy finale”

Amir Rrahmani, golashënuesi i parë në fitoren 2 me 0 ndaj Malit të Zi, ka thënë se tash “Dardanët” i presin edhe dy finale për kualifikim në Evropianin 2020. Më 14 nëntor Kosova luan si mysafire e Çekisë, ndërsa tre ditë më pas pret Anglinë në dy ndeshjet e fundit...
Sporti

Dardanët si ‘Luanët’ shpartallojnë Malin e Zi

Kosova ka shënuar një fitore të madhe në ‘Fadil Vokrri’. Lojtarët e Kombëtares së Kosovës shënuan fitore 2-0, me dy golat e shënuar në pjesën e parë nga Amir Rehmani dhe Vedat Muriqi, shkruan AlbanienShow. Pas kësaj fitore tani Kosova ka grumbulluar 11 pikë renditet në vendin e tretë, me...
Sporti

Publikohet formacioni zyrtar i Kosovës kundër Gjibraltarit

Është publikuar formacioni zyrtar i Kosovës për ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit. Ashtu siç ishte parashikuar, në këtë ndeshje do të ketë rotacion të madh në formacionin e Bernard Challandes. Ibrahim Dreshevic dhe Arbenit Xhemajli debutojnë me fanellën e Kosovës, teksa Florent Muslija, Bernard Berisha dhe Atdhe Nuhiu janë risit e...
Sporti

Publikohet lista e futbollistëve për dy ndeshjet e tetorit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicon për dy ndeshjet e këtij muaji, në miqësoren kundër Gjibraltarit, më 10 tetor dhe në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, më 14 tetor. Përgatitjet për këto dy ndeshje...
Sporti

Edhe një rikthim i madh për Kosovën për dy ndeshjet e tetorit

Kosova ka vuajtur shumë nga lëndimet në ndeshjet që u zhvilluan në muajin shtator kundër Çekisë dhe Anglisë. Por tashmë futbollistët janë rikuperuar dhe do të jenë të gatshëm për ndeshjen me Gjibraltarin dhe Malin e Zi. Indeksonline mëson nga burime të afërta se edhe Benjamin Kololli do të jetë...
Sporti

Edhe në miqësore tifozët duan ta shohin Kosovën, për 45 minuta shiten 6 mijë bileta për ndeshjen me Gjibraltarin

Forma e mirë e Kombëtares së Kosovës në futboll, po bën edhe tifozët të bëjnë gara për një biletë edhe për ndeshje miqësore. “Dardanët” luajnë kundër Gjibraltarit më 10 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa biletat për këtë ndeshje kanë dalë në shitje nga ora 17:00. Zëvendës sekretari i FFK-së,...
Sporti

Renditja e FIFA’s, Kosova shënon ngritje rekorde

FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve ku Kosova ka marrë vëmendjen kryesore me pozitën më të mirë deri më tani. Kosova gjendet në pozitën e 119-të (një më lartë) që shënon pozitën më të mirë të saj nga pranimi në futbollin ndërkombëtar, transmeton lajmi.net. Paraqitjet fantastike të Kosovës...
1 2 3 8
Page 1 of 8