archiveKombëtarja e Kosovës

Sporti

Ky është formacioni zyrtar i Kosovës para ndeshjes me Bullgarinë

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes kualifikuese për “EURO 2020” ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë, raporton Gazetasheshi.com. Ashtu siç kishte raportuar Gazetasheshi.com orë më parë, mbrojtësi Benjamin Kololli do ta nisë ndeshjen nga minuta e parë. Challandes tashmë ka vendosur për këtë formacion: Muriç; Kollolli, Aliti, Rrahmani, Vojvoda, Shala, Kryeziu, Rashica,...
Sporti

Konfirmohet: 500 mijë euro premi për futbollistët e Kosovës

Sekretari gjeneral i FFK-së, Eroll Salihu, ka bërë të ditur në T7 se do të ketë premi për futbollistët dhe trajnerët e Kosovës në rast kualifikimi në “Euro 2020”. I ftuar në emisionin “Favorit” në T7, sekretari gjeneral i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka bërë të ditur...
Sporti

ZYRTARE: Me 21 mars, Kosova luan me këtë kombëtare në Prishtinë

Më 20 eventualisht 21 mars Kosova do ta zhvillojë një ndeshje shumë të rëndësishme miqësore në Prishtinë. Danimarka pritet të jetë kundërshtare dhe mungon vetëm zyrtarizimi i kësaj miqësoreje. Më 20 eventualisht 21 mars Kosova do ta zhvillojë një ndeshje shumë të rëndësishme miqësore. Këtë pritet ta bëjë në stadiumin...
Sporti

Kombëtarja e Kosovës e nis vitin 2019 me lajm ‘bombë’

Ekipi kombëtar i Kosovës do të përforcohet me dy futbollistë të rinj në fillim të këtij viti, sipas trajneri Challandes. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka konfirmuar se janë shumë afër dy prurjeve të reja. Trajneri zviceran ka thënë se ata janë afër marrëveshjes me Florent Hadergjonajn dhe Bastien Toman....
1 2 3 4
Page 1 of 4