archiveKojshia Show

Lajme

Prifti ortodoks ‘godet’ Shefqet Krasniqin: Nëse babadimri është babadreq, ti nuk je hoxhë i denjë – Ja çfarë je

Moderatori i emisionit Kojshia Show, Sadri Imeri, ishte mysafir në Elbasan te kisha të cilën e drejton At Nikolla Xhufka, të cilën ai e quan “kishë paleokristiane – katakomb”. Me priftin At Nikolla zhvilloi edhe një intervistë, përcjell Korrespodenti. Në këtë intervistë, At Nikolla i ka bërë edhe një reagim...
Lajme

Trondit Prifti Ortodoks: E shërova një myslimane nga djalli, duke e goditur me kryq në shpinë – Ja çfarë na ndodhi!

Moderatori i emisionit Kojshia Show, Sadri Imeri, ishte mysafir në Elbasan te kisha të cilën e drejton At Nikolla Xhufka, të cilën ai e quan “kishë paleokristiane – katakomb”. Me priftin At Nikolla zhvilloi edhe një intervistë, përcjell Korrespodenti. Ai, në këtë intervistë ka treguar një ngjarje tejet interesante tek...
Lajme

Deklarata ‘bombë’ Priftit At Nikolla: Në Prizren po folshin turqisht, do hapi një kishë dhe do i bëjë shqiptarë përsëri

Moderatori i emisionit Kojshia Show, Sadri Imeri, ishte mysafir në Elbasan te kisha të cilën e drejton At Nikolla Xhufka, të cilën ai e quan “kishë paleokristiane – katakomb”. Me priftin At Nikolla zhvilloi edhe një intervistë, përcjell Korrespodenti. Në këtë emision, At Nikolla Xhufka bëri një deklaratë interesante. Ai...
Lajme

Ish-ushtari i UÇK’së i dërgon porosi Vuçiqit: Mos provokoni. Nuk jemi ata të 99-tës, jemi 50 herë më të fortë

Në emisionin Kojshia Show, mysafir për këtë javë ishte ish-ushtari i UÇK’së, Ridvan Tahiri, i cili, me grupin e tij të vullnetarëve, është kthyer në një fije shprese për të gjithë ata persona, të cilët po humbin në rrethana të panjohura, shkruan Korrespodenti. Ai, në këtë emision foli edhe për...
Lajme

Ish-ushtari UCK’së mes lotëve zbulon si serbët i masakruan nënen dhe e futen në qese berlogu, tronditën të gjithë në studio nga ky rrëfim

Ish-ushtari i UÇK’së, Hasan Metushi, në emisionin Koshia Show, mes lotësh ka rrëfyrt ditën më të vështirë që e kishte në jetën e tij, masakrimin e nënës së tij nga ushtria Serbe në masakrën e Reçakut. Ende e viziton atë vend dhe ulet aty ku ishte ulur 23 vite më...
ShowBiz

Rasim Avdyli befason të gjithë, ‘fejohet’ live në emision me defa e tupana. Ja kush është vajza që i mori zemrën

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë ishte një mysfir special. Bëhet fjalë për mërgimtarin e famshëm të Tiktok’ut, Rasim Avdylin. Ai u bë i fasmhëm për shkak të dashurisë së tij ndaj ish të dashurës gjermane, me të cilën, gjatë verës edhe u martua dhe e bëri atë myslimane, shkruan...
Lajme

Moderatori provokon aktivisten serbe: Si do të ishit ndjerë ju nëse ua kishin masakruar e zhdukur kufomën e nënës tuaj? – Përgjigja e saj do t’ju habisë

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë të ftuar ishin ish-ushtari i UÇK’së, Dardan Krasniqi si dhe aktivistja serbe, Jelena Bulatoviç, të cilët folën për zhvillimet e fundit në veri të vendit si dhe për mundësinë e tejkalimit të këtyre problemeve mes serbëve dhe shqiptarëve, shkruan Korrespodenti. Aktivistja serbe, në këtë...
Lajme

Harmoni e paparë ndër-fetare: Prifti dhe hoxha e këndojnë bashkë këngën e Adem Jasharit

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë mysafirë ishin, hoxhë Sadri Zeka dhe prifti ortodoks At-Nikolla Xhufka, të cilët diskutuan për temën e javës që kishte të bënte me festat e fundvitit si dhe harmoninë ndër-fetare te shqiptarët, shkruan Korrespodenti. Në këtë emision nuk ka munguar edhe muzika folklorike, ku këngëtari...
Lajme

“Pse nuk po bëhesh mysliman?‘, Prifti Ortodoks ‘shokon’ më përgjigjen: Nga e dini ju se unë nuk jam mysliman?

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë mysafirë ishin, hoxhë Sadri Zeka dhe prifti ortodoks At-Nikolla Xhufka, të cilët diskutuan për temën e javës që kishte të bënte me festat e fundvitit si dhe harmoninë ndër-fetare te shqiptarët, shkruan Korrespodenti. At-Nikolla Xhufka, pasi ka treguar se i di disa nga lutjet...
1 2 3 17
Page 1 of 17