archiveKlinika Infektive

Lajme

​21 pacientë me Koronavirus në gjendje të rëndë shëndetësore

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës njofton se 21 pacientë të infektuar me Koronavirus janë vendosur në respiratorë për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore nga Koronavirusi. Sipas njoftimit, 348 janë në oksigjeno-terapi dhe 26 me maskën CPAP SHSKUK-ja thekson se numri total i pacientëve të shtrirë në klinika...
Lajme

COVID-19/ Afër 4000 raste aktive, ja me kënd krahasohet Kosova

Kosova po përballet me raste të shumta të Covid-19, ndërsa është infektuar edhe kryeministri, Avdullah Hoti dhe zëvendësi i tij, Driton Selmanaj. Kosova ka gjithsej 10247 raste me Covid-19 të konfirmuara. Prej tyre 5944 persona janë shëruar ndërsa 327 persona kanë ndërruar jetë. Në krahasim me vendet e rajonit, Kosova...
Lajme

Shkon në 300 numri i të vdekurve me COVID-19 në Kosovë

16 persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, 196 janë konfirmuar pozitivë, ndërsa 134 të tjerë janë shëruar nga virusi. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 475 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
Lajme

428 pacientë me COVID-19 të shtrirë në spitale

Numri i personave të infektuar me coronavirus por edhe atyre që po trajtohen në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet regjionale, dita ditës është duke u rritur. Sipas njoftimit nga SHSKUK-ja, në klinikat e QKUK-së dhe spitalet regjionale janë në trajtim 615 pacientë, prej tyre 428 të konfirmuar me COVID-19. Në...
Lajme

Ky është lajmi i fundit nga Klinika Infektive në QKUK

Gjithsejtë 926 persona po trajtohen për COVID-19 në spitalet në Kosovë. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK). Sipas njoftimit të SHSKUK-së, 448 prej tyre janë të konfirmuar me koronavirus. Në respiratorë janë 20 pacientë, në CPAP 22 pacientë, ndërsa 390...
Lajme

Nga 1 korriku, 142 vdekje nga Coronavirusi në Kosovë

Numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë është 7.846 nga 35.570 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Deri më tani janë regjistruar 196 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Ndërkaq, numri i përgjithshëm i të shëruarve është gjithsej 4.267 raste, kurse i rasteve...
Lajme

Zemaj publikon pamje nga Klinika Infektive në QKUK: Mos u shliro (VIDEO)

Në vend ende po vazhdon rritja e rasteve me koronavirus. Bazuar në raportin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike ende janë 3 mijë e 383 raste aktive me COVID-19, njofton Klan Kosova. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka publikuar mbrëmë një video me pamje nga Klinika Infektive në QKUK. Ai...
1 2 3 5
Page 1 of 5