archiveKimete Berisha

Lajme

Albin Kurti u bë qesharak si Sylë Tahirsylaj

Komentuesja e njohur e Facebook-ut, Kimete Berisha, ka bërë një status në profilin e saj e në të cilin merret konkretisht me sjelljen e z.Albin Kurti, kryetar i Vetëvendosjes, pasi doli i pari në zgjedhjet e 6 tetorit. Berisha e krahason Kurtin me z.Tahirsylaj, duke thënë se ai “po sheh...
Op/Ed

Albin, marre po m’vjen prej vetës qysh shpresojsha në ju

Nga Kimete Berisha Ti Albin Kurti, mbasi je kaq i gjanë, jepja një ministri ‘tënden’ LDK-së, (për shembull ministrinë që ia ke besuar ish këshilltares së Hashim Thaçit), dhe vet mbaji 4 ministri, e mos i shto ministritë kinse për hatër të LDK-së, kur dihet mirë se nga kjo ‘zemërgjerësi’...
Op/Ed

O Albin, ti ku je?

Nga Kimete Berisha 1. Albini ish kanë mirë me punu në faqen e fundit t’Rilindjes, si mbledhës, thurës dhe daktilograf i përkujtimeve. Shumë preciz i përpilon ato. Po lëre maestro mos ja nis ditës me bismilah me heronjtë e vdekur po i gjalli me t’gjallin, trego qysh mbet puna e...
Kimete Berisha
Lajme

Kimete Berisha mallkon Edi Ramën: Vuçiqi t’shtiftë n’dhe

Vizita e Aleksander Vuçiqit në Tiranë e Durrës dhe trajtimi që Edi Rama ia ka bërë përgjatë qëndrimit dy ditor në Shqipëri ka nxitur reagime të ashpëra në Kosovë. Kjo për shkak se vetëm para pak ditësh, ish-ministri i Propagandës së Sllobodan Millosheviqit kishte mohuar Masakrën e Reçakut. Ka reaguar...
1 2 3 4
Page 3 of 4