archiveKhabib Nurmagomedov

Sporti

Ndodh sërish ‘belaja’ mes McGregor dhe Khabib

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov u përfshin në një sherr virtual duke këmbyer replika mes njëri tjetrit. “Lufta” filloi kur McGregor u përplas me presidentin e UFC, Dana White për komentet e tij të fundit në lidhje me dy luftëtarët. White tha për The Boston Globese tashmë Khabib është kampioni,...
Sporti

Khabib sërish kapërcen kafazin, por tani jo për t’u përleshur

Khabib Nurmagomedov ka arritur të mbrojë titullin e peshave të lehtë në UFC 242 pasi ka fituar përballjen ndaj Dustin Poirier. Dy kampionët e peshave të lehta u përballën në Abu Dhabi, por që Khabib fitoi pas tre raundeve. E pas fitores së arritur, Khabib befasoi të gjithë duke kapërcyer...
Sporti

McGregor ka frikë të duelojë sërish me Khabibin

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov nuk është në planet e sportistit irlandez. I këtij mendimi është Ali Abdelaziz, menaxheri kampionit rus në artet marciale mikse. Ai tha se McGregor nuk ka bërë ende asnjë kërkesë zyrtare për të zhvilluar revanshin me rusin. “Conor McGregor nuk na e ka kërkuar asnjëherë...
Sporti

Khabib arrestohet si terrorist

Kampioni i botës në UFC, Khabib Nurmagomedov është arrestuar në aeroport, deri ishte nisur drejt Turqisë. Deri tek arrestimi ka ardhur pasi Nurmagomedov dhe një person tjetër nga Dagestani, janë kontrolluar në detaje, pasi njerëz të kombësive dhe religjioneve të ndryshme më parë janë dukur si të tillë dhe kanë...
Sporti

Khabib – McGregor, a po realizohet ripërballja e madhe?

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, do ta mësojnë fatin e tyre në dhjetor. Komisioni i Sportit në Nevada, do të vendos për të ardhmen e Conor McGregorit dhe Khabib Nurmagomedovit, pas përleshjes skandaloze jashtë kafazit në tetor. Boksieri rus kishte arritur ta mposht atë irlandez në luftën e arteve marciale...
Sporti

Khabib e ka gati befasinë e madhe

Khabib Nurmagomedov ka sjell një befasi për fansat. Khabib Nurmagomedov dëshiron që për këtë fundvit tu sjell fansave një dhuratë të çmuar nga ai. Boksieri i arteve marciale të përziera ka botuar një libër, përcjell “lajmi.net”. Nurmagomedov ka bërë të ditur në rrjetet sociale se ai ka gati librin që...
Sporti

Khabib takohet me Tayyip Erdogan, kjo është arsyeja

Boksieri Khabib Nurmagomedov arriti të shpallej kampion bote në peshat e lehta në UFC përballë irlandezit Conor McGregor, një fitore nga dhe ku po merr nderime të shumta, shkruan Kosova Post. Gjersa sot është duke u bërë inaugurimi i njërit ndër aeroportit më të madh në botë, ai në Turqi,...
1 2 3 4
Page 1 of 4