archiveKanal10

ShowBiz

Rikthehet Adelina Ismaili: Ndan me fansat lajmin e madh

Adelina Ismaili është një ndër këngëtaret më të pëlqyera shqiptare. Edhe pse u largua për një kohë nga skena pasi u martua dhe u bë nën e një djali, tani ajo është kthyer në Kosovë dhe ka filluar të bëhet aktive si më parë, Adelina është aktive edhe në rrjetet...
Lajme

A i ka ndryshuar VV’ja qëndrimet karshi PDK’së?

Glauk Konjufca i VV-së ka thënë në Kanal10 se, PDK nuk po bën opozitë ndaj Qeverisë Hoti, por ndaj VV-së. “PDK shumë pak është duke u marrë me Qeverinë Hoti, por me Vetëvendosjen kanë raport sikur kjo e fundit të ishtë në pushtet”, ka thënë Konjufca. Sipas tij, këtë pozicionim,...