archiveKamenica

Shëndeti

Lajm i mirë, shërohet një 80-vjeçar nga Covid-19

Një 80 vjeçar nga Komuna e Kamenicës është shëruar plotësisht nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati i cili njoftoi se në komunën që ai drejton janë vetëm edhe 5 raste aktive me COVID-19. Kastrati është shprehur se 42 raste janë shëruar përfshirë edhe...
Lajme

Qëndron Kastrati rrëfen përballjen me Covid-19

Kryetari i komunës së Kamenicës, Qendron Kastrati në emisionin Frontal të T7 ka rrëfyer përballjen e tij me koronavirusin. Ai ka thënë se gjatë tërë periudhës së infektimit deri në shërim nuk ka pasur asnjë simptomë. Kurse si pasojë e infektimit të tij janë testuar 27 persona të cilët kanë...
Lajme

Qëndron Kastrati ka një lajm të mirë për Kamenicën

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka njoftuar se është shëruar pacienti i 40 i prekur me Covid-19 në këtë komunë. Përmes një postimi në Facebook, Kastrati ka bërë të ditur se vetëm një rast ka mbetur aktiv, pasi të prekur ishin gjithsej 41 persona, shkruan arbresh.info E ky...
Lajme

Qëndron Kastrati jep dy lajme të mira për Kamenicën

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka dhënë dy lajme të mira sonte lidhur me situatën epidemiologjike në këtë komunë. Kastrati në Facebook ka bërë të ditur se nga 10 mostrat e marra nga kontaktet e personit të fundit të diagnostifikuar me COVID-19 në fshatin Roganë, të gjithë prej...
Lajme

Kamenicasit vijnë në Prishtinë për të protestuar

Banorët e Busavatës të Kamenicës kanë protestuar para Ministrisë së Arsimit ,Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), kundër reformës se iniciuar nga kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati për mbylljen e disa shkollave në këtë komunë. Drejtori i shkollës fillore “Hasan Prishtina” në Busavatë, Abedin Maliqi, ka thënë se si qytetarë nuk...