archiveKafe

Interesante

Makina e kafesë prej ari dhe diamante

Ajo quhet Espresso Veloce Royal dhe është një aparat kafeje me vlerë 187 mijë euro. Me një prodhim të kufizuar të frymëzuar nga një motor makine i Formula 1, makina luksoze është e veshur me ar të bardhë 18 karatësh, diamante, gurë ametist dhe e lustruar me fibra karboni. Makina...
Shëndeti

Mos konsumoni shumë kafe!

Marrja e një doze të tepruar kafeine nuk e ndihmon aspak procesin krijues. Për disa njerëz të zgjohen nga gjumi pa pirë njëhëere kafen është diçka që thjesht nuk funksionon dhe nuk do ta bënin kurrë, e për disa të tjerë është thjesht normale, nuk ka një rrugë të mesme...
Shëndeti

A pini 2 filxhanë kafe në ditë? Ja çfarë i ndodh mëlcisë tuaj!

Kafeja është një pije që ne të gjithë e konsiderojmë të jetë fantastike, e shijshme dhe e shëndetshme, por në rast se nuk e dinit, për fat të keq mund të jetë shumë e dëmshme. Kjo pije shumë e njohur mund t’ju japë përfitime të shumta shëndetësore, sepse është e...
Shëndeti

Arsyet pse duhet ta filloni mëngjesin me kafe

Kafeja sjell disa të mira Kafeja është e mirë për trurin, lëkurën dhe trupin. Para se të keni kafen e mëngjesit, ju kujtojmë disa të mira nga kjo pije e dashur për shumë njerëz. 1) Është e pasur me anti-oksidantë: sipas një studimi të kryer në vitin 2005 nga Universiteti...