archiveKadri Veseli

Lajme

Veseli po i largon njerëzit e Thaçit nga Qeveria

Kreu i PDK’së Kadri Veseli ka vendosur t’i shkarkojë tre ministra të Qeverisë së tij duke e pastruar kështu qeverinë nga njerëzit e Hashim Thacit. Ky veprim vjen pas zhvillimeve të fundjavës kur Veseli goditi Presidentin Hashim Thacin për shkak të “operacionit” të tij në Veri. Ende nuk dihet se...
Lajme

Veseli tregon cilët sipas tij janë pro-rusë dhe pro-serbë

“Pro-rusë dhe pro-serbë janë të gjithë ata që tentojnë ta ndajnë Kosovën – popullin e Kosovës”, k a thënë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, duke sqaruar se kë e mendoi foli për qarqet pro-ruse dhe pro-serbe. Në Zona B të Klan Kosovës ai ka deklaruar se do...
1 59 60 61
Page 61 of 61