archiveKadri Veseli

Lajme

Kadri Veseli në QKUK, pas aksidentit të ambasadores turke

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka shkuar pran Klinikës Emergjente në QKUK për t’u interesuar për gjendjen shendetësore të ambasadores, Kivilcim Kiliç. Ambasadorja turke në Kosovë është lënduar nga aksidenti që ndodhi sot pasdite në fshatin Mramor, si pasojë e të cilët humbën jetën tre persona. Rikujtojmë, që për gjendjen e Kiliç...
Lajme

Veseli u mban ligjëratë studentëve në Universitetin Aalto në Finlandë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur sot një ligjëratë në Universitetin Aalto në Helsinki, një prej universiteteve më të mira në Finlandë. Ai ka shpalosur rrugëtimin e Kosovës drejt pavarësisë dhe përpjekjet për të rindërtuar vendin në të gjitha sferat, pas shkatërrimeve qe ndodhen gjatë luftës. Kryetari...
Lajme

Kadri Veseli e takon Marti Ahtisaarin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar në Finlandë ish-presidentin Marti Ahtisaari, i cili ishte të dërguarin special të OKB-së për statusin e Kosovës. “Pata kënaqësinë ta takoj presidentin Marti Ahtisaari. Evokuam kujtime nga puna e tij që çoi në shpalljen e Kosovës shtet i pavarur dhe sovran,...
Lajme

Kadri Veseli dhe Aida Dërguti në një selfie rrugës për Helsink

Ambasada e Finlandës në Kosovë, ka publikuar një foto në Facebook, ku shihet ambasadorja finlandeze, Pia Stjernvall bashkë me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin dhe deputeten e PSD-së, Aida Dërgutin. Ambasada finlandeze njofton se ata u nisën dje drejt kryeqytetit të Hungarisë. “Ambasadorja e Finlandës, Pia Stjernvall dhe...
Lajme

Veseli: Nëse nuk hiqen vizat në dhjetor, goditje…

Kryeparlamentari i Kosovës dhe njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka deklaruar së fundi në Klan Kosova se është optimist se në fund të këtij viti do të ketë një vendimmarrje pozitiv nga Bashkimi Evropian për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Veseli ka thënë se është e pa...
Lajme

Djali i Xhemail Mustafës, flet për Isën, Thaçin, Veselin e Kurtin

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa në intervistën dhënë për emisionin “Personale” në RTV Dukagjini ka dhënë opinionet e tij për disa nga personalitetet kryesore politike në Kosovë. Duke folur për kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, Besiani ka thënë se është i pari kryeministër që ishte një ekonomistë...
Lajme

Ky është deputeti që për gjashtë muaj “nuk i zbriti aeroplanit”

Nuk hynë në radhët e deputetëve më të zëshëm të Kuvendit.Por duket se nuk ka konkurrencë kur bie fjala për udhëtime jashtë vendit, ai madje për gjashtë muaj ‘nuk i zbriti aeroplanit”.Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj është deputeti që ka udhëtuar më së shumti gjatë këtij viti....
Lajme

Konjufca godet rëndë Veselin: Thaçi ju mban në xhep

​Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, e ka akuzuar kryetarin e PDK-së dhe Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po e mban në xhep atë dhe pozitën. Konjufca ia rikujtoi Veselit deklaratën e para...
Lajme

Veseli e kërkon fokusin e kamerës t’i përçojë JO’të e tij

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se qëndrimi i tij është që rezoluta e nesërme, përveç ndarjes e korrigjimit, të ndalojë edhe Asociacionin e Komunave me shumicë serbe me kompetenca ekzekutive. Veseli në Debat plus ka thënë se rezoluta e opozitës është shumë e varfër. Ai teksa...
1 57 58 59 60 61
Page 59 of 61