archiveKadri Veseli

Lajme

Veseli: Do ta rrisim mbështetjen për të rinjtë inovatorë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Digitalks”, që po mbahet në Prishtinë, ku i ka dhënë mbështetje të plotë sektorit të inovacionit dhe ndërmarrësisë, që, sipas Veselit po e zhvillon dhe do të krijojë shumë mundësi të reja për rininë inovatore të Kosovës....
Lajme

Opozita, e pavendosur për harmonizimin e rezolutës

Partitë opozitare në vend janë shprehur të pavendosura nëse do t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për t’u takuar nesër (të enjten) për të harmonizuar rezolutën për dialogun me Serbinë. Përderisa përfaqësuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe të Partisë Socialdemokrate (PSD) kanë thënë për...
Lajme

PDK-ja nis garën për të parin e partisë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) sot do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme. Në këtë mbledhje e cila do të fillojë sot nga ora 17:00, do të marrë pjesë edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli. Veseli në krye të PDK-së ishte vendosur pas largimit...
Lajme

Thaçi, Veseli dhe Jashari shkojnë për drekë te Ramiz Lladrovci

Pas Manifestimit në Marinë të Skenderajt, ku u krye ceremonia e rivarrimit të 157 heronjve, kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka ftuar në një drekë të gjithë pjesëmarrësit e këtij manifestimi. “Për drekë, në Gllanasellë, ftova të gjithë miqtë e vjetër, Presidentin Thaçi, Kryeparlamentarin Veseli, Kryeministrin Haradinaj (për shkak të...
Lajme

Veseli: Nuk e tolerojmë Serbinë në veri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i PDK-së Kadri Veseli, duke komentuar zërat e ngritur së fundi lidhur me dorëheqjen e mundshme të ministrit të Financave, Bedri Hamza, ka shprehur çudinë e tij se mund të japë dorëheqje një ministër i cili është partner i bizneseve dhe po e...
Lajme

Veseli nuk do t’i largojë ministrat e Thaçit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ka ripërsëritur se asnjë ministër i kësaj partie nuk është dorëhequr nga Qeveria. Ai këtë e ka konfirmuar një një aktivitet të përbashkët me ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe atë të Inovacionit Besim Beqaj që po zhvillohet në Prishtinë me...
Lajme

Veseli: Unë edhe PDK-ja vendosim për Abelardin, jo ai për vete

Kadri Veseli, kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës – PDK, njëherit kryetar i Kuvendit të Kosovës, ka deklaruar se e ka takuar ministrin e Drejtësisë Abelard Tahiri, pas ofrimit të dorëheqjes nga ana e tij prej postit të ministrit. Ai këtë deklaratë e dha pas takimit siç e quajti ai...
Veseli
Lajme

Veseli për Kurtin: Është manipulues populist dhe sipërfaqësor!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili po qëndron për një vizitë zyrtare në Britani, ka kritikuar ashpër kreun e VV-së, Albin Kurtin, duke e quajtur manipulues populist. Kreu i Legjislativit të vendit, i cili po qëndron për një vizitë në Londër ka komentuar protestën e së shtunës...
Lajme

Veseli po i largon njerëzit e Thaçit nga Qeveria

Kreu i PDK’së Kadri Veseli ka vendosur t’i shkarkojë tre ministra të Qeverisë së tij duke e pastruar kështu qeverinë nga njerëzit e Hashim Thacit. Ky veprim vjen pas zhvillimeve të fundjavës kur Veseli goditi Presidentin Hashim Thacin për shkak të “operacionit” të tij në Veri. Ende nuk dihet se...
1 56 57 58 59
Page 58 of 59