archiveKadri Veseli

Lajme

Krasniqi për Thaçin e Veselin: Jeta ua rezervoi fatin ta shkruanin historinë më të lavdishme të Kosovës

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka shkruar për udhëtimi e Hashim Thaçit e Kadri Veselit në rrugën e lirisë. Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi shkroi se Ushtria Çlirimtare e Kosovës, që bëri luftën e domosdoshme, të pastër dhe mbrojtëse, është tregim i sukseshëm për lirinë dhe pavarësinë e vendit...
Lajme

E kishte mbrojtur edhe Haradinajn në Hagë, ky është profili i avokatit të Kadri Veselit

Ben Emmersoni, avokati i njohur britanik, do të jetë përfaqësuesi ligjor në Gjykatën Speciale, i ish-kreut të PDK-së, Kadri Veseli. Emmersoni i specializuar në të Drejtën ndërkombëtare dhe të drejtave të njeriut, të Drejtës ndërkombëtare dhe penale kushtetuese e publike, e njeh shumë mirë Kosovën, UÇK-në dhe luftën e saj...
Lajme

Kadri Veseli në paraqitjen e parë në gjyqin Special, deklarohet i pafajshëm

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në paraqitjen e tij të parë para Dhomave të Specializuara, është deklaruar i pafajshëm. Në pyetjen e gjyqtarit në lidhje me 10 aktakuzat me të cilët Veseli ngarkohet, njëjtë sikur ish presidenti Thaci dhe kryeparlamentari Krasniqi, se si deklarohet ai, Veseli ka...
Lajme

Kadri Veseli do të paraqitet para Gjykatës Speciale në ora 15:00

Veseli, do të dalë sot në seancë fillestare para Gjykatës Speciale. Dhomat e Specializuara kanë njoftuar se seanca e Veselit do të mbahet në orën 15:00, e cila do të jetë “live”. Para Veselit, para gjykatës dolën dje Jakup Krasniqi dhe ish-presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të cilët u deklaruar...
Lajme

Fotografi e papublikuar më parë: Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Jakup Krasniqi pas përfundimit të luftës

Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi, tashmë gjenden në Gjykatën Speciale, ku po akuzohen për një seri krimesh të pretenduara nga kjo gjykatë. Gjatë ditës, është mbajtur seanca e parë dëgjimore ndaj ish-zëdhënësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqit. Ai ka mbajtur një fjalim të zjarrtë përballë prokurorëve...
Lajme

Pas 4 orësh, EULEX-i përfundon bastisjen në banesën e Kadri Veselit

Hetues të EULEX-it kanë përfunduar bastisjen në banesën e kreut të PDK-së,Kadri Veseli. Bastistja në banesën e Veselit ka filluar qysh nga mëngjesi dhe hetuesit e Speciales janë parë duke dal edhe me disa pako nga banesa e tij. Ndryshe, Zyra e Prokurorit të Specializuar e ka konfirmuar se është...
1 2 3 4 5 59
Page 3 of 59