archiveKadri Veseli

Lajme

Kadri Veseli në arrest shtëpiak, vjen lajmi i fundit

Mbrojtja e Kadri Veselit kanë bërë edhe një kërkesë për lirimin e klientit të tyre nga qendra e paraburgimit në Hagë për të vazhduar më pas masën e arrestit shtëpiak në Mitrovicë. Siç thuhet në letrën e dy avokatëve, Ben Emerson dhe Andrew Strong, dërguar Gjyqtarit të Procedurës Paraprake, frencezit,...
Lajme

‘Thaçi dhe Veseli nuk pranuan të takohen me ne në Hagë’

Nesër me 5 nëntor bëhet një vit që kur ish-presidenti Thaçi dhe krerët tjerë të UÇK-së janë arrestuar nga Gjykata Speciale. Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në RTV Dukagjini thotë se LVV ka qenë kundër themelimit të Gjykatës Speciale por sipas saj tashmë kjo Gjykatë nuk mund të zhbëhet. Ajo...
Lajme

Vjen lajmi i rëndësishëm për ish-udhëheqësit të UÇK-së

Deri më 17 dhjetor të këtij viti është koha kur Zyra e Prokurorit të Specializuar duhet të dorëzojë dosjen paraprake në rastin e ish-udhëheqësve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Rexhep Selimit, Kadri Veselit dhe Jakup Krasniqit. Në njoftimin e Dhomave të Specializuara thuhet se gjykatësi i procedurës paraprake në këtë çështje,...
Lajme

Skandal: Agjentë të AKI-së dëshmitarë të rrejshëm – përmenden Thaçi, Veseli, Kurti e Konjufca

Një hulumtim i Paparacit ka zbuluar skandalin më të madh të përfshirjes së AKI-së, Prokurorisë në veprime që rrezikojnë rëndë sigurinë juridike në Kosovë. Ish-prokurori special, Sylë Hoxha në një marrëveshje gojore me ish-drejtorin e AKI-së, Driton Gashi, kanë përfshirë dy agjentë në këtë skandal. Dëshmitë e tyre janë bërë...
Lajme

22 vjetori i PDK-së, Krasniqi: Partia është e lënduar pasi që themeluesit e saj nuk janë në mesin tonë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është deklaruar në 22 vjetorin e formimit të kësaj partie. Memli Krasniqi tha se është krenar për rrugëtimin e PDK-së, për trashëgiminë politike, si bartëse e kauzës së luftës për çlirim, për angazhim për pavarësi dhe shtetndërtim. Krasniqi tha se udhëheqësit e...
Lajme

Lirimi i Kadri Veselit, vjen lajmi i fundit

Ben Emmerson, avokati në Hagë i Kadri Veselit ka kërkuar nga gjyqtari i Procedurës Paraprake që të lëshojë një urdhër në drejtim të Drejtorit të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, ku ai specifikon qartë dhe detajisht aftësitë e Policisë së Kosovës për të mbikëqyrur lirimin nga paraburgimi të ish-kryetarit të...
1 2 3 4 61
Page 2 of 61