archiveKadri Veseli

Lajme

Kadri Veseli në gjykatën e Hagës: Jam i pafajshëm, e shpreh pakënaqësinë time për një vonesë dyvjeçare

Ish-kryeparlamentari, Kadri Veseli, është deklaruar para Gjykatës Speciale, duke konfirmuar deklarimin filletar se është i pafajshëm. Veseli gjithashtu ka shprehur pakënaqësinë e tij për vonesën, teksa është deklaruar i pafajshëm. “E shprehi pakënaqësinë time për një vonesë të tillë dyvjeçare e gjysmë, megjithatë iu falënderoj, tërësisht i pafajshëm”, është shprehur...
Lajme

Në mesin e protestuesve në Hagë, edhe djali i Kadri Veselit

Në mesin e shumë protestuesve në Hagë, ndodhet edhe djali i Kadri Veselit, Klestori. Ai me qindra bashkatdhetarë të tjerë, janë mbledhur për të protestuar kundër gjykimit të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gjykatën Speciale të Hagës. Para pak minutash ka filluar gjykimi i ish-udhëheqësve të UÇK-së. Ish-...
Lajme

Kadri Veselit i ndahet titull nderi ”Mik i SHBA-së”

Ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit, i është ndarë titull nderi, ”FRIEND OF THE USA” (Mik i SHBA-së). Kështu ka bërë të ditur kryetari i shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, i cili thotë se këtë përzgjedhje ndaj Veselit, e bëri pa asnjë lloj interference. ”Ky titull në të...
Lajme

Lajmi i fundit nga Gjykata Speciale, për Kadri Veselin!

Dhomat e Specializuara të Hagës ia kanë vazhduar paraburgimin ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit. Lajmi është bërë i ditur në njoftimin e publikuar nga Gjykata Speciale. Arsyet e vazhdimit të paraburgimit mbesin të njëjta: rreziku i ikjes, ndikimit në dëshmitarë, shkatërrimi i provave. Ashtu siç rëndom i ka...
Lajme

Sot mbahet seancë e radhës në Hagë ndaj Thaçit e të tjerëve

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë kanë caktuar kalendarin e seancave për javën e dytë dhe të tretë të muajit shtator. Në njoftimin zyrtar të Speciales, konferenca e radhës mbi ecurinë në çështjen “Thaçi dhe të tjerët” është caktuar për datën 8 shtator me fillim në orën 13:30 minuta....
Lajme

Limaj viziton familjen e Kadri Veselit

Kryetari i Nismës Social-Demokrate, Fatmir Limaj së bashku me bashkëpunëtorë, ka vizituar sot familjen e ish kryekunvendarit, i cili po gjykohet në Hagë, Kadri Veseli. Limaj tha se aty, diskutuan rreth besimit të madh, se figurat kyçe të UÇK-së do të kthehen triumfues nga procesi gjyqësor në Hagë. “Sot me...
Lajme

Babai i Hashim Thaçit viziton familjen e Kadri Veselit

Haxhi Thaçi, babai i ish-presidentit Hashim Thaçi ka shkuar për vizitë tek familja e ish-kryekuvendarit Kadri Veseli. Në një fotografi në shtëpinë e Veselit shihen babai i Thaçit dhe familjarët e Kadri Veselit. Kujtojmë se Thaçi dhe Veseli gjenden në paraburgim në Hagë që nga nëntori i vitit 2020. Mbi...
1 2 3 60
Page 1 of 60