archiveKadri Veseli

Lajme

PDK thotë se s’ka ftesë për Kadri Veselin për intervistim në Hagë

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli nuk do të intervistohet në Prokurorinë Special në Hagë pas publikimit të aktakuzës nga Prokurori Special i Dhomave të Specializuara kundër tij dhe presidentit Hashim Thaçi. Zëdhënësi i PDK’së, Avni Bytyçi i tha Gazetës Express se kryetari Kadri Veseli nuk ka pranuar ftesë tjetër për...
Lajme

Kadri Veseli ngushllon Berat Buzhalën për vdekjen e babait

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka uruar ngushëllime gazetarit Berat Buzhala për vdekjen e të atit. Veseli tha se me keqardhje e mori lajmin për vdekjen e atit të Buzhalës i cili po luftonte me Covid-19. Ai...
ShowBiz

Kadri Veseli uron bashkëshorten për datëlindje

Kryetari i PDK’së Kadri Veseli ka zgjedhur datëlindjen e gruas për të treguar mënyrën se si u njohën. Thotë se bashkëshortja, përveç dashurisë, i kujton ditët e para të lirisë së Kosovës. Ish-kryeparlamentari i cili është baba i katër fëmijëve zgjodhi një urim të veçantë për gruan në datën e...
Lajme

Protesta në kundërshtim të Speciales, deklarohet Kadri Veseli

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli u ka kërkuar Organizatës së Veteranëve të Luftës që të anulojnë protestën e paralajmëruar më 9 korrik. Veseli përmes një video-mesazhi ka kërkuar anulimin e protestës për shkak të pandemisë. “Falemnderit nga zemra bashkëluftëtarëve të mi dhe të gjithë qytetarëve për mbështetjen e pakursyer. Por,...
Lajme

Kadri Veseli u kërkon OVL-UÇK’së të anulojnë protestën e 9 korrikut

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli u ka kërkuar Organizatës së Veteranëve të Luftës që të anulojnë protestën e paralajmëruar më 9 korrik. Veseli përmes një video-mesazhi ka kërkuar anulimin e protestës për shkak të pandemisë, raporton Gazeta Express. “Falemnderit nga zemra bashkëluftëtarëve të mi dhe të gjithë qytetarëve për mbështetjen...
Lajme

Zv,kryeministri Tahiri tregon nëse Qeveria Hoti do marrë iniciativë për zhbërjen e Speciales

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri e ka quajtur të çuditshme mënyrën e lëshimit të komunikatës nga Dhomat e Specializuara të Kosovës përmes së cilës është njoftuar për ngritjen e aktakuzës ndaj Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Me gjithë situatën e fundit, Tahiri ka thënë se nuk ka një...
Lajme

Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit, deklarohet dhe Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, përmes një postimi në Twitter ka thënë as historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet dhe as lufta çlirimtare e drejtuesve të UÇK-së, Thaçit, Veselit e Haradinajt nuk mund të harrohet. “Historia e Kosoves s’mund te ndryshohet. Ashtu si nuk mund te harrohet lufta clirimtare...
Lajme

Zëdhënësi i PDK’së: Albin Kurti i ligë, Thaçit e Veselit s’iu referohet si themelues të UÇK’së por individë që duhet të dalin para drejtësisë

Zëdhënësi i PDK’së, Avni Bytyci ka thënë se Kurti e VV’ja janë të ligë, Thaçit e Veselit s’iu referohen si ‘themelues të UÇK’së’ por ‘individë’ që duhet të dalin para drejtësisë, shrkuan gazeta Metro. Bytyçi thotë se është ligësi nga ana e Vetëvendosjes, kur i referohen Presidentit Hashim Thaçi e...
1 2 3 51
Page 1 of 51