archiveKaçanik

Lajme

Ferat Shala takon kryetarin e komunës së Kaçanikut, Besim Ilazin

Kandidati për deputet nga radhët e PDK'së, Ferat Shala, ka takuar kryetarin e komunës së Kaçanikut, Besim Ilazin, raporton Korrespodenti. Ai, përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka thënë se Besim Ilazi është njëri prej shembujve ekselent të lidershipit në Kosovën e pasluftës. "Ai e udhëhoqi komunën...
Lajme

Vuçiq reagon për djegien e produkteve serbe në Kaçanik

Në shenjë bojkoti ndaj produkteve serbe, disa qytetarë në Kaçanik i kanë djegur produktet serbe. Në një video të publikuar në rrjete sociale, kaçanikasin janë parë duke i djegur produktet me prejardhje nga Serbia. Për këtë gjë ka reaguar Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Në një takim me përfaqësuesit e serbëve,...
Lajme

Kaçanikasit djegin produktet serbe dhe xhirojnë momentin

Disa banorë të Kaçanikut kanë djegur disa produkte serbe mbrëmë dhe kanë xhiruar këtë veprim. Sipas tyre, kjo vjen pas apelit të bërë për t'i bojkotuar produktet serbe. "Pas apelit për t'i bojkotuar produktet e Serbisë, disa kaçanikas kanë vendosur t'i djegin të gjitha produktet e Serbisë. Aksioni ka fillu...