archiveJurgen Klopp

Sporti

Jurgen Klopp e pranon se gaboi me largimin e Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri, pas disa muajsh nën hije, është rikthyer të jetë në qendër të vëmendjes. Sulmuesi shqiptar shënoi mbrëmë një gol shumë të bukur në Carabao Cup në fitoren 7-2 të Liverpoolit kundër Lincoln City. Ai u zëvendësua në minutën e 75-të, Kloppi vendosi ta inkuadrojë në lojë Naby Keita,...
Sporti

Liverpool fiton titullin, Klopp nuk mund ti mbaj lotët

Kenny Dalglish ishte trajneri i fundit që Liverpoolit ia solli titullin e Anglisë, para se Jurgen Klopp të bënte diçka të tillë. Legjenda e Redsave e fitoi trofeun në sezonin 1989/1990 dhe tifozët është dashur të presin plot 30 vite që ta festojnë sërish një arritje të tillë. Strategu gjerman,...
Sporti

Jurgen Klopp ka një mesazh për tifozët e Liverpool

Liverpooli është shumë pranë rikthimit te titulli kampion këtë sezon, pas 30 vitesh pritje. Me rifillimin e kampionatit anglez, Liverpoolit do t’i mjaftojnë vetëm dy fitore për të qenë matematikisht fituesit e rinj të Ligës Premier. Kjo vjen pas një viti kur u arrit triumfi në Ligën e Kampionëve. Aktualisht...
Sporti

FIFA e zgjedh Kloppin trajnerin më të mirë në botë, “Kushdo që nuk e don Liverpoolin, nuk ka zemër”

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është zgjedhur më i miri në botë për vitin 2019 nga FIFA. Në ceremoninë gala që po zhvillohet në Milano të Italisë, gjermani pranoi çmimin dhe bëri një deklaratë intersante. “Duhet ta falënderoj klubin tim të jashtëzakonshëm Liverpool. Kushdo që nuk e don këtë skuadër,...
Sporti

“Pas shumë finaleve të humbura e meritonim këtë”

Liverpool triumfon në Champions League. Të Kuqtë fitojnë 2-0 kundër Tottenham falë golave të shënuar nga një në çdo pjesë, me Salah nga pika e bardhë e penalltisë që në minutën e 2’ dhe Origi vetëm 3 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, në të 87’. Trofeu i parë...
1 2 3
Page 1 of 3