archiveJoe Biden

Lajme

Joe Biden vendos pro-kosovarët në top pozitat diplomatike

Më 20 janar, Joe Biden do të betohet që për katër vjet të jetë President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ndërkohë 78 vjeçari ka kompletuar ekipet e qeverisjes së tij. Në krye të Departamentit të shtetit që është Ministria e jashtme amerikane ai ka vendosur tre top diplomat. Secili...
Lajme

Biden merr dozën e dytë të vaksinës antiCOVID

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden, ka marrë sot dozën e dytë të vaksinës antiCOVID, transmeton Gazeta Sinjali. Pas marrjes së vaksinës, Biden tha se ka besim tek ekipi i tij për rritjen e shkallës së vaksinimit pasi që të marrë detyrën me 20 janar të këtij viti. Ai...
Lajme

Trump pranon publikisht humbjen, dhunën në Kapitol e quan të neveritshme

Presidenti Donald Trump të enjten dënoi mbështetësit e tij të dhunshëm që sulmuan Kapitolin të mërkurën dhe pranoi humbjen ndaj rivalit të tij demokrat, Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Në një video-mesazh të ri, Presidenti Trump tha se tani që Kongresi ka certifikuar rezultatet,”administrata e re do të inaugurohet më...
Lajme

Biden zyrtarisht president, ky ishte plani i tij për Kosovën

Joe Biden tashmë është edhe zyrtarisht president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pasi Senati ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve presidenciale. Një vendim i tillë i Senatit ka ardhur pas një dite të keqe për demokracinë amerikane, që erdhi si pasojë e përkrahësve të Trumpit të cilët dh u futën...
Lajme

Joe Biden konfirmohet president i SHBA’së

Joe Biden është konfirmuar si president i ri i SHBA-së. Certifikimi i votave elektorale, është bërë në orët e hershme të së enjtes në Kongres nga Dhomat e Përfaqësuesve dhe Senati, me vonesa që erdhën si pasojë e trazirave në Kongres. Gjatë të mërkurës protestuesit pro-Trump u futën në godinën...
1 2 3 4 5 14
Page 3 of 14