archiveJoe Biden

Lajme

Ambasada amerikane në Beograd, përsërit qëndrimin e presidentit Biden: Serbia duhet ta njohë Kosovën

Zëdhënësi i Ambasadës së SHBA në Beograd, James Hagengruber, ka përsëritur qëndrimin e presidentit amerikan Joe Biden se normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi, me njohjen e ndërsjellë si bazë, është i njohur prej kohësh si çelës për arritjen e këtij qëllimi. “Ish Presidenti Trump gjithashtu e ka bërë këtë politikë shumë...
Lajme

Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joseph Biden, në një letër urimi presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me rastin e Ditës së Shtetësisë së Serbisë, ka kërkuar nga ai arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse Kosovë-Serbi, që do të përqendrohet në njohjen reciproke. Siç njoftojnë mediat serbe, në letrën e...
Lajme

Foto e veçantë: Presidenti amerikan Biden, Presidenti Thaçi dhe kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj!

I nominuari i PDK’së për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pasur fatin të takojë personalisht presidentin i SHBA’së, Joe Biden, në vitin 2016, gjatë vizitës së këtij të fundit në Kosovë në kohën sa ishte zëvendëspresident i presidentit Barak Obama, shkruan Korrespodenti. Biden, i cili njihet si një nga...
Lajme

Biden dhe biçikleta e palestrës, ekspertët e sigurisë ngrejnë alarmin

Joe Biden, sapo u transferua në “Shtëpinë e Bardhë”, ka firmosur një sere vendimesh, që rrëzojnë ato të paraardhësit të tij Donald Trump. Por në vëmendje të ekspertëve të sigurisë kibernetike është një biçikletë që përdor presidenti i SHBA-ve. Presidenti amerikan 78-vjeçar, ushtron çdo mëngjes me një Peloton, një biçikletë...
Lajme

Këto janë tri marrëveshjet e para që nënshkruajti presidenti Joe Biden

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka nënshkruar tri marrëveshje pak më parë në Zyrën Ovale. Marrëveshjet e nënshkruara janë: Shpallja e Ditës së Inaugurimit, Emërimet për pozicionet e kabinetit dhe Emërimet për pozicionet e nën-kabinetit, transmeton Klan Kosova. Biden, më pas do të udhëtojë...
1 2 3 4 14
Page 2 of 14