archiveJoe Biden

Lajme

Hillary Clinton e mbështet Joe Bidenin për President të Amerikës

Ish-kandidatja për presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, ka përkrahur kolegun nga Partia Demokratike, Joe Biden, në kandidaturën e tij për president të SHBA-së. “Ky është moment kur na duhet një lider, një president sikur Joe Biden”, ka thënë ajo gjatë një ngjarjeje online bashkë me ish-zëvendëspresidentin....
Lajme

Obama mbështet Bidenin në garën për kandidat presidencial

Ish-presidenti i SHBA-së, Barack Obama, do ta mbështes ish-nënpresidentin, Joe Biden, për të fituar nominimin e Partisë Demokratike si kandidat për president në zgjedhjet e vitit 2020. “Joe ka karakterin dhe përvojën për të na udhëhequr në një prej kohërave tona më të errëta dhe të na shërojë”, tha Obama...
Op/Ed

Pse Amerika duhet ta udhëheq sërish botën?

Shkruan: Joe Biden Besueshmëria dhe ndikimi i SHBA-së në botë, është zbehur qëkur presidenti Barak Obama dhe unë u larguam nga detyra më 20 janar 2017. Presidenti Donald Trump, ka tallur dhe në disa raste braktisur aleatët dhe partnerët e Amerikës. Ai ka shpërfillur profesionistët tanë në komunitetin e inteligjencës,...
Lajme

Biden kryeson sondazhet për presidencialet 2020

Ditën e fillimit të fushatës së tij elektorale në Filadelfia, Joe Biden vazhdon të jetë në krye të sondazheve. Sipas përllogaritjeve të bëra nga faqja në internet e specializuar për sondazhet “RealClearPolitics”, ish-zëvendëspresidenti amerikan dominon mbi kundërshtarët e tij në primaret demokratike me një avantazh prej 22,7 pikë përqindjeje në...
1 11 12 13 14
Page 13 of 14