archiveJoe Biden

Lajme

Sipas sondazheve të fundit në SHBA – Biden po humb terren, Trump po rikthehet në garën presidenciale

Zgjedhjet presidenciale amerikane do të mbahen pas 47 ditëve gjersa kandidatët janë në vlugun e madh të kampanjës. Donald Trump, kandidati republikan synon një mandate të dytë në Shtëpinë e Bardhë gjersa republikani, Joe Biden, ka qenë zëvendëspresident nën presidencën e Barack Obamës, raporton CNN. Tashmë edhe kompani të ndryshme,...
Lajme

Ky është reagimi i Joe Biden pas marrëveshjes Kosovë – Serbi

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, tha se Kosova duhet të jetë një shtet i pavarur, e jo pjesë e Serbisë. Këtë koment e dha në Wilmington, të premten, derisa po mban një fjalim para zgjedhjeve presidenciale. Në një pyetje të një gazetari për...
Lajme

Biden deklararohet rreth dialogut Kosovë – Serbi

Kandidati për president të SHBA-së, Joe Biden ka thënë se marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të përfshijë njohjen reciproke, por duke ruajtur sovranitetin dhe integritetin territorial të dy shteteve. Biden, që është kandidat demokrat për president, ka dërguar një deklaratë për gazetën shqiptaro-amerikane, “Illyria” në New York. Sipas tij,...
Lajme

Grenell i reagon Bidenit pas deklaratës për dialogun Kosovë – Serbi

I dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka reaguar pas deklaratës së kandidatit për president të SHBA-së, Joe Biden ku kishte thënë se marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të përfshijë njohjen reciproke, por duke ruajtur sovranitetin dhe integritetin territorial të dy shteteve. Grenell thotë se Biden kishte...
Lajme

Po nëse Biden bëhet president, ç’do të ndodhë me Evropën?

Në fjalën e tij të hapjes në mbledhjen vjetore të Këshillit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme ‘(ECFR), Ministri gjerman i Punëve të Jashtme Heiko Maas pohoi se pavarësisht nga rezultati i zgjedhjeve presidenciale të SHBA këtë nëntor, evropianët “do të duhet të mendojnë se si të shmangin dhe përballojnë konflikte...
1 10 11 12 13 14
Page 12 of 14