archiveJeffrey Hovenier

Lajme

Hovenier: Kosova në Ballkanin e Hapur të jetë e barabartë, pa fusnotë, pa status të posaçëm – ky ka qenë edhe kusht i yni

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, e ka ripërsëritur qëndrimin amerikan se mbështesin çfarëdo nisme rajonale që zvogëlojnë pengesat për tregti dhe çojnë përpara lëvizjen e lirë, përfshirë këtu edhe iniciativën për Ballkanin e Hapur. Shefi i diplomacisë amerikane në Prishtinë ka treguar edhe dy kushtet e SHBA-së, sipas...
Lajme

Tensionet në veri mbi reciprocitetin, deklarohet ambasadori Hovenier

Ambasadori i Shteteve të Bashkaura të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovennier, ka bërë të ditur se ka pëfunduar takimin me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. ”Një nga arsyet që u takova me presidenten Osmani dhe kryeministirn Kurti qe, për t’u thënë që duhet ta shtyejnë për 30 ditë...