archiveJakup Krasniqi

Lajme

Për çfarë “drejtësie” po flet Kryetarja e Kuvendit?

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës, Jakup Krasniqi ka reaguar pas aktakuzave ndaj dy ish-bashkëpunëtorëve të tij, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit. Ai gjithashtu ka reaguar edhe ndaj Kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani që kërkoi drejtësi ndaj të gjitha vrasjeve. Reagimi i plotë: Për...
Lajme

Jakup Krasniqi: A e dinë se çfarë Republike është Kosova?

Ish-Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka pyetur se për çfarë kanë garuar në zgjedhjet e fundit kandidatët për Kryeministër. Ka dhënë një përgjigje nëse kjo garë është bërë për Republikë, Parlamentare, mbretërore, islamike apo tallava republikë, shkruan InLajmi. Këto komente Krasniqi përmes rrjetit social facebook i ka bërë...
Lajme

Ish zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi reagon ashpër ndaj deklaratave të këshilltarit të Kurtit

Ish zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të Shkëlzen Gashit, këshilltar i kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, i cili ka akuzuar pjesëtarët e UÇK-së që kanë vrarë 1000 serbë gjatë kohës së luftës. Zëri i UÇK-së, Krasniqi pret nga organet e Lëvizjes Vetëvendosje,...
Lajme

E njihni këtë politikan?!

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi është distancuar nga jeta politike në vend, megjithatë ai vazhdon të jetë aktiv kohë pas kohe me opinione të cilat i shprehë në rrjetet sociale. Është vajza e tij Gresa, e cila sot ka publikuar një foto të babait në llogarinë...
Lajme

Krasniqi: Të shpresojmë se zgjedhja e kryeministrit është ajo e duhura

Ish-kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka uruar Kosovën për zgjedhjet që u mbajtën dje. Urimi i tij i parë shkon për sovranin, i cili bëri zgjedhjen për ndryshim. E urimin e dytë ia dedikon Lëvizjes Vetëvendosje dhe Albin Kurtit. Ky është postimi i plotë i Krasniqit. URIMI PËR...
Lajme

Jakup Krasniqi i bënë ofertë për koalicion PDK’së, por ka një kusht!

Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA Socialdemokrate Jakup Krasniqi, i ka bërë ofertë për koalicion parazgjedhor Partisë Demokratike të Kosovës. Krasniqi, pohon se për të arritur marrëveshje bashkëpunimi mes NISMA-s dhe PDK-së, kjo e fundit duhet t’i plotësojë disa kërkesa të tyre, duke nisur nga posti i Kryeministrit. “Sipas mendimit...
1 2 3
Page 1 of 3