archiveIvica Daçiq

Lajme

Daçiq befason me deklaratën për veriun e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, çështjen e veriut të Kosovës e ka cilësuar si ” një çështje vitale kombëtare dhe shtetërore”. Duke komentuar marrëveshjen e djeshme për targat të arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, Daçiq tha se “ishte e qartë se Serbia do që ta vazhdojë...
Lajme

Daçiq vazhdon të flet kot, kjo është deklarata e tij e rradhës

Presidenti i Partisë Popullore, Ivica Daçiq, tha sot pas sesionit të parë të takimit të Kryetarëve të Parlamenteve të vendeve të Ballkanit Perëndimor se Serbia nuk pranon veprime të njëanshme të Kosovës, shkruan tanjug. Siç deklarohet gjithmonë, Daçiq thotë se shpallja e pavarësisë është e njëanshme, por që dëshiron të...
Lajme

Daçiq thotë se Serbia e ka pezulluar fushatën për çnjohjen e Kosovës

Shefi i diplomacisë së Serbisë, Ivica Dacic, ka deklaruar e është pezulluar fushata për çnjohjen e Kosovës. Në një prononcim për mediat serbe ai ka theksuar se Prishtina është zotuar të mos bëjë fushatë për njohje dhe anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare. Ndër të tjera në fjalën e tij...
Lajme

Daçiq: Kosova nuk është e interesuar për vazhdimin e dialogut

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka folur për dialogun në mes të Prishtinës dhe Beogradit. Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se nuk dëshiron që në tryezën e bisedimeve të jetë Aleksandar Vuçiq, tregon se Kosova nuk është e...
Lajme

Daçiq: Edi Rama më pëlqen më shumë se Albin Kurti

Në çështjen e idesë së minishengenit, Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se pëlqen Ramën më shumë se sa Kurtin. Pikërisht kjo ide është arsyeja pse kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, kanë prishur marrëdhëniet e tyre, raporton RTS. Ideja e presidentit...
1 2 3 5
Page 1 of 5