archiveIsmet Munishi

Sporti

Ismet Munishi zyrtarizohet si analist tek ky televizion

Televizionit “ATV” i është bashkuar sot edhe trajneri, analisti më i famshëm shqiptar Ismet Munishi. Kjo është konfirmuar nga vetë televizioni “ATV” përmes një video promovuese në faqen e saj zyrtare në facebook. Munishi apo i njohur si ‘BABA’ ma karizmin e tij ka arritur që të këtë një popullaritet...
Sporti

Gruaja e bën ‘hor’ Ismet Munishin live në emision

Këtë të shtunë në emisionin ‘Oxgyen Show’ ka qenë i ftuar trajneri i njohur kosovar Ismet Munishi. Trajneri i Ballkanit në këtë emision ka qenë i shoqëruar edhe nga gruaja e tij edhe dy fëmijët, shkruan Albanienshow Kur drejtuesi i emisionit Besim Dina, ka pyetur gruan e Ismet Munishit se...
Sporti

‘Stadiumi nacional i Kosovës duhet të ndërtohet’, Munishi zbulon lokacionin perfekt për ‘folenë’ e Dardanëve

Stadiumi nacional për Përfaqësuesen e Kosovës ishte vendosur që të ndërtohej në Drenas derisa në pushtet ishte qeveria ‘Haradinaj’, por me largimin e këtij të fundit nga ekzekutivi dhe me fitoren e opozitës në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, mund të ketë ndryshime në këtë aspakt. Lumir Abdixhiku, kandidat për...
Sporti

Ismet Munishi e gjen zgjidhjen ‘ideale’: Bëjeni stadiumin me rrota!

Ismet Munishi, trajneri i njohur kosovar – i cili aktualisht është në detyrë tek klubi i Ballkanit të Suharekës ka dhënë mendimin e tij për ndërtimin e stadiumit nacional të Kosovës. Ditëve të fundit është bërë bujë e madhe sa i përket lokacionit të ndërtimit të stadiumit nacional të kombëtares...
Sporti

Ky ishte reagimi i Ismet Munishit pas humbjes së Kosovës nga Çekia

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje të hidhur nga Republika çeke në ndeshjen e parafundit eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’. Pas ndeshjes, ka reaguar edhe trajneri i mirënjohur kosovar Ismet Munishi. Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Munishi ka shkruar: “Ju na keni bërë krenar, ju jeni heronjët...
Sporti

Ismet Munishi e Alban Dragusha vijnë të hënën në ’90 Plus’

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi dhe ndihmës-trajneri i Dritës, Alban Dragusha, shkruan zeri.info. Si çdo herë në “90 Plus” do të ketë një debat të nxehtë, ku temë kryesore do të jetë Superliga e Kosovës dhe...
Sporti

“Çartet” Ismet “baba”, hyp mbi karrikë dhe këndon

Trajneri i skuadrës së futbollit "Ballkani" nga Suhareka, shihet në këtë video duke u argëtuar kënduar për stafin dhe lojtarët e klubit Suharekas, raporton Korrespodenti. Vlen të theksohet se sot klubi "Ballkani" nuk arriti të shënojë gol kundër Dukagjinit të Klinës dhe i gjithë takimi përfundoi me rezultat 0:0. Më...
1 2
Page 1 of 2