archiveIsmet Beqiri

Lajme

Ismet Beqiri: Rugova ishte dhuratë nga Zoti

Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka përkujtuar sot presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në 14- vjetorin e ndarjes nga jeta të Rugovës, Beqiri tha se ishte dhuratë nga Zoti që na e dha, për ta bërë dhe drejtuar për shumë vjet shtetin e Kosovës. Postimi i...
Lajme

“Çartet” Ismeti: Ikni se na bëtë horë!

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ka reaguar ndaj fushatës që disa politikanë kosovarë po e proklamojnë lidhur me çështjen e korrupsionit. Përmes një postimi në Facebook, Beqiri ka akuzuar koalicionin PAN për keqqeverisje. “Po shpresojm që qytetarët më nuk do t’iu besojn këtyre “lotēve të krokodilit”. Ikni se...
Lajme

“Vjosa Osmani mund të bëhet kryeministre e Kosovës”

Sekretari i Përgjithshëm i LDK’së, Ismet Beqiri, ka thënë se partia e tij do të krijojë një ekip që do të dalë fitues në zgjedhjet e parakohshme, duke mos pranuar të jap emra se kush do të jetë kandidat për kryeministër. “Padyshim që emrin do ta japim me kohë, por...
Lajme

E dhimbshme: Ismet Beqiri e humb personin e dashur

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri ka dhënë një lajm të keq. Ismet Beqiri në rrjetin social Facebook, ka shkruar që daja i tij i quajtur Qazim Dragusha, ka ndërruar jetë, raporton AlbanienShow Ky është postimi i tij në Facebook./AlbanienShow Sot mora një lajm të dhimbshëm dhe pikëllues,...
Lajme

Ky është kushti i LDK-së për t’u bërë pjesë e qeverisë

idhja Demokratike e Kosovës (LDK), mund të bëhet pjesë e qeverisë aktuale, por sekretari i kësaj partie, Ismet Beqiri thotë se kanë kushte që të bëhen pjesë e pushtetit. “Ne jemi të gatshëm me bisedu me të gjithë. Ama me qenë pjesë e asaj marrëveshje që të gjithë, asnjë subjekt...
1 2
Page 1 of 2