archiveIsa Mustafa

Lajme

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin president

LDK thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Megjithatë, Mustafa nuk ndjehet i penduar për zgjedhjen e Hashim Thaçit President, meqë sipas tij, LDK është një parti e cila...
Lajme

Mustafa e thotë hapur, ja nga cila sëmundje e rëndë vuan ai

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa për herë të parë ka folur për sëmundjen e tij me të cilën është ballafaquar tash e një vit, raporton Gazeta Blic. Ai përmes një shkrimi të gjatë të bërë në Facebook, ka shkruar rreth përjetimeve të tij gjatë kësaj periudhe. Ai...
Lajme

Visar Ymeri: Kurti e Mustafa si kukuvajka po vajtojnë

Ish-udhëheqësi i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, po konsideron se Albin Kurtit dhe Isa Mustafës po u mungon legjitimiteti kur po flasin për rezolutën dhe ekipin negociator të miratuar në Kuvend. Ka thënë se dy liderët e opozitës kanë zgjedhur rrugën e vajtimit dhe ligjërimit absurd. Këto komente Ymeri i ka bërë...
Lajme

Mustafa: Ushtria ishte nevojë dhe e drejtë e Kosovës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar qytetarët e Kosovës për themelimin e ushtrisë së Kosovës. Sipas Mustafës, ushtria ishte nevojë dhe e drejtë e shtetit të Kosovës. “Themelimi i ushtrisë së Kosovës, ishte nevojë dhe e drejtë e shtetit, prandaj më lejoni që në emrin tim...
1 23 24 25 26
Page 25 of 26