archiveiPhone

Tech

Zvicra me çmimin më të lirë të iPhone 14 në Evropë

Faqja e konsumatorit Hellosafe tregon se, me 1049 franga, Zvicra ka çmimin më të ulët zyrtarisht në Evropë. Është një dukuri shumë e rrallë që një produkt i konsumit në Zvicër të jetë më i lirë se kudo në Evropë. Por ky është rasti me modelin më të ri të...
Tech

Ky është çmimi i Iphone 14 dhe 14 plus

Apple ka prezantuar iPhone 14 dhe 14 Plus, duke ruajtur pjesën më të madhe të dizajnit të iPhone 13 – duke përfshirë çipin e gjeneratës së mëparshme A15 Bionic. Modelet amerikane të iPhone 14 eliminojnë gjithashtu tabakën fizike të SIM-it, duke futur të gjitha në eSIM. Modeli standard i iPhone...
Tech

Apple prezanton iPhone 14, publikohet çmimi dhe specifikat

Apple ka prezantuar iPhone 14 dhe 14 Plus, duke ruajtur pjesën më të madhe të dizajnit të iPhone 13 – duke përfshirë çipin e gjeneratës së mëparshme A15 Bionic. Modelet amerikane të iPhone 14 eliminojnë gjithashtu tabakën fizike të SIM-it, duke futur të gjitha në eSIM. Modeli standard i iPhone...
Tech

iPhone 14 pritet të lansohet më 7 shtator

Apple pritet ta publikojë modelin më të ri të iPhone-it dhe të orëve të mençura më 7 shtator, sipas një raporti të ri. Bloomberg News ka shkruar të mërkurën se gjiganti i teknologjisë do t’i përditësojë telefonat inteligjentë në mes të një prezantimi të ngarkuar të produkteve të vjeshtës që...
Tech

Lajm jo i mirë për përdoruesit e Iphone

Sistemi operativ Android i Google vlerësohet si një makth privatësie, zbulon një studim i ri i mbledhjes së të dhënave të telefonave mobil. Megjithatë rezulton se iOS i Apple është gjithashtu një makth i tillë i privatësisë. “Të dyja, edhe iOS dhe Google Android ndajnë të dhëna me Apple dhe...
Tech

Samsung tallet me Applen për iPhone 13

Pas prezantimit të iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max, i cili përmban ekranet ProMotion me një ritëm të ndryshueshëm të rifreskimit prej 120Hz, Samsung në një mënyrë shumë të dukshme ka tallur Applen, sepse mes këtyre të fundit vendosi të bashkohet me kompanitë, telefonat e të cilëve vijnë...
Tech

A jeni gati për iPhone 13? Me këtë çmim do të mund ta bleni

Mbetet për t’u parë nëse iPhone 13 do të bëhet vërtet më i shtrenjtë për shkak të krizës së çipave. Apple do të prezantojë gjeneratën e re të iPhone në shtator. Deri më tani u spekulua se çmimet për iPhone-et e rinj mund të bëhen më të shtrenjtë për shkak...
Tech

Nëse dëshironi të blini një iPhone 12, prisni edhe pak – Ja pse!

Nëse dëshironi të blini një iPhone 12 ose një iPhone 12 Pro, mund të kurseni shumë para me pak durim. Krahasuar me konkurrencën Android, pajisjet Apple janë relativisht të qëndrueshme në çmim. Por edhe iPhone 12 mund të bëhet shumë më lirë në tregun e hapur pas disa muajsh, siç...
1 2
Page 1 of 2