archiveInteresante

Fun

Lisi i mrekullive në Kosovë: Kush e puthë tri herë e gjen fatin e jetës!

''Sillu e puthe 3 herë se t’del kësmeti’’ është thënia që e ka përcjellë për shekuj me radhë historinë e këtij lisi karakteristik, i cili ruan shumë tregime në vete. Brenda këtyre mureve të rrethuara nga banorët e lagjes gjenden edhe dy varreza të cilat kanë një histori jo të...
Interesante

Po habit të gjithë, ky liqen ngjyrë rozë ndodhet në Shqipëri

Me siguri e keni vënë re se disa nga videoklipet e fundit të këngëtarëve shqiptarë janë xhiruar në një liqen mahnitës ngjyrë rozë. Ishte Poni në fillim që xhiroi videoklipin e saj “Njësoj” në këtë liqen rozë. Më pas fashionistja Odeta Banushaj realizoi një set fotografik në këtë liqen. Ndërsa...
Interesante

Shpikja e thjeshtë që i bëri dy motrat milionere

Bianca dhe Bridget Roccisano janë dy motra që kanë krijuar një shpikje të veçantë që tani ka nisur t’u japë me miliona euro fitime. Prej shumë vitesh, vajzat donin të gjenin një mënyrë që të mbanin sutjena të cilave nuk u dukeshin rripat në shpinë dhe as në supe. Kështu, ato...
Interesante

Fshati pa meshkuj, gratë lindin vetëm vajza!

Një skuadër zjarrfikësish e gjitha e përbërë nga femra. Është një rast i rrallë, por është bërë një domosdoshmëri në kushtet, kur në fshat mungojnë burrat. Kjo ndodh në një qytezë polake, Miejsce Odrzanskie, një fshat me 300 banorë, ku prej nëntë vitesh nuk lindin bebe meshkuj. Kryebashkiaku ka vendosur...
1 2 3 7
Page 1 of 7