archiveIlir Meta

Lajme

Xhavit Haliti del kundër krejtve: Me akuza ndaj Hashim Thaçit, Ramush Haradinajt, Edi Ramës e Ilir Metës

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti, në një shkrim autorial të publikuar në “Gazeta Blic” ka shtjelluar përplasjet ndërmjet presidentëve dhe kryeministrave aktual të Kosovës dhe Shqipërisë. Haliti, ka theksuar se përplasja e tyre e cila është shndërruar në luftë verbal po e “godet demokracinë” dhe po e dëmton...
Lajme

Çfarë thotë Trump për Festën e Flamurit Shqiptar?

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë këtë 28 Nëntor një mesazh urimi nga Presidenti i SHBA-ve Donald J. Trump. Presidenti i Amerikës shkruan se është krenar për marrëdhënien e fortë mes Shqipërisë e SHBA-ve. Theksi i mesazhit vihet tek fakti se për Amerikën, Shqipëria mbetet një aleat i vyer....
Fun

Ali Ahmeti nuk di ta bëjë shqiponjën, valltarit i plas gazi

Ilir Meta, Talat Xhaferi, Bujar Osmani dhe të tjerët pa problem e kanë bërë shqiponjën në manifestimin e sotëm që u mbajt në Shkup, kushtuar 110-vjetorit të Ditës së Alfabetit. Vështirësi për të bërë shqiponjën ka hasur vetëm kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, kurse i ka ndihmuar presidenti i Shqipërisë,...
ShowBiz

Geta Beqa bëhet zyrtarisht shtetase e Shqipërisë, ky është postimi i saj në Instagram

Kampionja e ‘bodybuilding’ në kategorinë e femrave, Geta Beqa, është bërë zyrtarisht shtetase e Shqipërisë. Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë ajo përmes një fotografie të postuar në Instagram. Ajo falënderoi Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta, dhe Ministrinë e Sportit, që ia mundësuan këtë nënshtetësi, njofton Klan Kosova....
1 2
Page 2 of 2