archiveIlir Meta

Lajme

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta: Po të mos e dija se jam në AAB dhe në Kosovë, do të kisha menduar se jam në ndonjë universitet në Norvegji apo Finlandë

Në prag të 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit Kombëtar, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh.T.Z. Ilir Meta, ka vizituar sot Kolegjin AAB, ku u prit nga menaxhmenti, stafi akademik dhe studentët e AAB-së. Me këtë rast, në Teatrin AAB “Faruk Begolli”, presidenti shqiptar mbajti edhe një ligjëratë për studentët, me...
Lajme

Presidenti Meta në Kosovë, fjalë të mëdha për FSK-në e Policinë e Kosovës

Një javë pas tërmetit shkatërrues që goditi Shqipërinë, i cili la 52 viktima e 900 të lënduar, presidenti shqiptar, Ilir Meta, ka falënderuar pjesëtarët e FSK-së, Policisë e ekipe të tjera nga Kosova që ndihmuan Shqipërinë gjatë kësaj kohe Meta u ka ndarë dekoratë njësiteve të kërkim-shpëtimit të FSK-së, Policisë...
Lajme

Nga Qeveria shqiptare ishin tallur me paralajmërimet për tërmet, a do të japë dikush përgjegjësi?

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, qysh në muajin korrik të këtij viti, përmes një letre zyrtare kishte paralajmëruar kryeministrin e Edi Rama, ministrin e Punëve të Brendshme, Sandër Lleshaj dhe ministren e Mbrojtejs, Olta Xhaçka, për rrezikun që një tërmet shkatërrues të godiste Shqipërinë, shkruan Gazeta Express. Këtë letër, Ilir...
Lajme

Thaçi e Haradinaj bëhen bashkë, cakërrojnë gotat

Festivali kulturor “HardhFest” i ka bërë bashkë edhe “armiqtë” politik, Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryeministrin në dorëheqje Ramush Haradinaj. Ata janë parë së bashku në këtë ngjarje duke cakërruar gotat me verë, shkruan GazetaBlic. Thaçi e Haradinaj, kanë vazhduar qëndrimin së bashku nën shoqërinë edhe të Presidentit shqiptar Ilir Meta....
Lajme

Studentët e Kolegjit AAB u pritën nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta

Në përvjetorin e 141 të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe në prag të kremtimit të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur në një takim një grup studentësh e profesorësh nga të gjitha trevat shqiptare, të Kolegjit AAB nga Prishtina. Presidenti Meta, u tha studentëve...
Lajme

Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, Ilir Meta shtyen zgjedhjet në Shqipëri

Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar dekretin për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Sipas kreut të shtetit, ky veprim është kryer “me vetëdije të plotë se kushtet aktuale nuk mundësojnë zhvillimin e zgjedhjeve të vërteta, demokratike, përfaqësuese dhe gjithëpërfshirëse”. Deklarata e plotë e Presidentit të Republikës 1. Me shqetësimin e thellë...
Lajme

Vuçiq refuzon të bëjë fotografi me Metën

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, pas përshëndetjes me nikoqirët e Samitit të Brdo-Brijunit sot në Tiranë ka refuzuar të bëjë foton e përbashkët me ata. Kreu i shtetit serb ishte i vetmi që refuzoi të bëjë fotografinë me presidentin shqiptar, Ilir Meta, homologun e tij slloven, Borut Pahor, si dhe atë...
1 2
Page 1 of 2