archiveIlir Latifi

Sporti

UFC | Ilir Latifi e mposht rusin Aleksei Oleinik

Boksieri shqiptar me pasaportë suedeze, Ilir Latifi ka mposhtur boksierin Aleksei Oleinik. Latifi e ka mposhtur boksierin veteran rus 45-vjeçar, në UFC pas vendimit unanim të gjyqtarëve. Në meçin e zhvilluar të shtunën mbrëma Latifi dominoi tri raundet ndaj rusit dhe u kurorëzua si fitues në fund. Kjo luftë ishte...
Sporti

Momenti i fitores së Ilir Latifit mbrëmë ndaj Tanner Boser

Boksieri shqiptar, Ilir Latifi është rikthyer me fitore në UFC. Ai e mundi Tanner Boserin në eventin e UFC që po mbahet në Las Vegas, shkruan Gazeta Express. Pas tri raundeve, nuk pati nokaut dhe vendimi për fituesin i takoi gjyqtarëve. Ata me vendim të ndarë shpallën Latifin fitues të...
Sporti

Reagon Volkan Oezdemir pasi e nokautoi Ilir Latifin

Volkan Oezdemir ka arritur të triumfojë në duelin ndaj Ilir Latifit. Ndeshja e kategorisë së lehtë në MMA i takoi turkut me pasaportë zvicerane, pasi në raundin e dytë e nokautoi shqiptarin me nënshtetësi suedeze, Ilir Latifi. Volkan ishte në formë të jashtëzakonshme pasi dominoi ndaj Latifit nga fillimi deri...
Sporti

Humb Ilir Latifi, nokautohet pas dy rundeve

Ylli shqiptar i MMA, Ilir Latifi ka pësuar humbje në duelin kryesor në ‘UFC Uruguay’, ndaj Volkan Oezdemir. Ishte një duel i jashtëzakonshëm mes dy sportistëve me pasaportë suedeze, ku në raundin e dytë Volkan arriti të nokautonte shqiptarin Ilir Latifi. Latifi nuk ishte në ditën e tij më të...
Sporti

Këtu mund ta shikoni LIVE duelin e Ilir Latifit me Corey Anderson

Ilir Latifi sonte do t’i rikthehet ‘tetëkëndëshit’. Sportisti shqipëtar që jeton dhe vepron në Suedi, sonte do t’i masë forcat me amerikanin, Corey Anderson, shkruan GazetaBlic. 35 vjeqari, aktualisht renditet i pesti në kategorinë e Lehtë të Peshave të Rënda, ndësa kundërshtari i tij i rradhës gjendet pesë pozita më...
Sporti

Khabib ka një mik shqiptar, zbulohet se kush është ai

Khabib Nurmagomendov është sportisti më i përfolur i momentit. Rusi u shpall kampion bote pas atij dueli shumë të përfolur ndaj McGregor. Khabib është mjaft aktiv në rrjetet sociale, e sidomos në Instagram. Ndër 356-të njerëzit që ai ndjek nga llogaria e tij është edhe një shqiptar. Bëhet fjalë për...