archiveIlir Deda

Lajme

Deda: Vetëvendosje dhe LDK’ja kanë përgjegjësi historike

Ilir Deda, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës ka thënë se VV-ja dhe LDK-ja kanë përgjegjësi historike të përbashkët për ndryshim qeverisës, pas publikimit të disa Exit-Polleve që nxjerrin VV-në të parën e LDK-në të dytën. Sipas tij, me zgjedhjet e sotme, qytetarët hapën kapitull të ri për vendin. “Qytetarët e...
Lajme

Ilir Deda tërhiqet nga gara zgjedhore, ja kë e lë fajtor

Ish deputeti i Kuvendit, Ilir Deda, nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit. Përmes një njoftimi publik, Deda thotë se ka refuzuar që të bëhet pjesë e politikave primitive, teksa ka kërkuar mirëkuptimin e përkrahësve të tij për këtë vendim. Postimi i tij i plotë: TRIUMFI I INTERESIT...
Lajme

PSE NUK DO TË SHKOJ ME MIMOZËN NË VV?

Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Alternativës, Ilir Deda, në një shkrim në Facebook, ka bërë të ditur se nuk i bashkohet partneres së tij në parti, Mimoza Kusari, nëse bën koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Në një shkrim të gjatë Deda ka shpjeguar se si prej se doli...
Lajme

Ilir Deda: Shpend Ahmeti që nga 2009-a e ka dashur AAK-në

Deda përmes një statusi në llogarinë e tij në ‘Facebook’ është munduar të shpjegojë zhvillimet e fundit politike sipas këndëvshtrimit të tij, duke thënë se mundësinë e listës së përbashkët opozitare e kanë prishur deklaratat e LDK-së që preferojnë të shkojnë të vetëm në zgjedhje, si dhe Vetëvendosje që do...
Lajme

Mimoza Kusari-Lila afrohet me Vetëvendosjen, Ilir Deda me PSD’në

Janë bërë disa muaj prejse dy bashkëthemeluesit e partisë Alternativa, Mimoza Kusari-Lila e Ilir Deda, kanë nisur t’i shpërfaqin publikisht pakënaqësitë ndaj njëri-tjetrit. Së këndejmi, pas këtyre përplasjeve kohët e fundit është parë një afërsi e kryetares së këtij subjekti me Lëvizjen Vetëvendosje dhe një përafrim i Dedës me Partinë...
Lajme

Deda: Amerikanët zbuluan gënjeshtrat e Thaçit

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka folur pas takimit që kanë pasur së bashku me një grup deputetësh të opozitës me dy zyrtarët e administratës së Donald Trump,John Erath dhe Brad Berkley. Ai ka thënë se janë dakorduar që të mos flasin për detaje të këtij takimi, duke theksuar se...
Lajme

Ilir Deda e quan analfabet presidentin Thaçi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka përsëritur qëndrimin e tij se taksa ndaj Serbisë duhet të pezullohet. Por, sipas tij, kjo duhet të bëhet duke e kushtëzuar me një kërkesë e cila do ta bënte Kosovën fitimtare dhe jo humbëse. “Duhet të suspendohet taksa, por duhet me një...
Lajme

LDK reagon për manipulimet e nënshkrimeve

U tha se LDK-ja manipuloi me nënshkrimet për seancën e jashtëzakonshme të thirrur sot nga opozita lidhur me liberalizimin e vizave. Mirëpo, deputeti i LDK-së Armend Zemaj pë RTK-në ka folur në lidhje me këtë. Ai tha se kjo është ikje nga debati. Është dyshuar për falsifikim të nënshkrimeve nga...
1 2
Page 1 of 2