archiveIKSHPK

Lajme

IKSHPK me lajmin e fundit rreth planit për parandalimin e Covidit

Komiteti për monitorimin e sëmundjeve ngjitëse në Kosovë miratoi sot Planin për parandalim dhe kontroll të Covid-19 (Nëntor-Prill 2021), versionin 2.0. Në takimin e Komitetit mori pjesë edhe Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, i cili i falënderoi anëtarët e Komitetit për hartimin e këtij plani, që është përditësim i Planit...
Lajme

Shqetësuese, Prishtina shënon rekord të rasteve me koronavirus

Instituti kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar edhe për 281 raste të reja me koronavirus në Kosovë, që është numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë  Prishtina vazhdon të jetë komuna më e prekur ku gjatë 24orëve të fundit kishte 150raste Rastet pozitive janë nga komuna...
Lajme

IKSHPK: Vazhdojnë shifrat e larta me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 197 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të...
Lajme

Prishtina shënon rekord të rasteve me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë publike të Kosovës ka njoftuar edhe për 205 raste të reja në Kosovë. Vetëm komuna e Prishtinës ka 111 raste që është rekord i rasteve që një komunë ka shënuar gjatë 24 orëve Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 111 raste, komuna Gjilan 18 raste, komuna...
Lajme

IKSHPK: Rriten sërish frikshëm rastet me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.049 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 186 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të...
Lajme

IKSHPK: Sërish shënohen shifra të larta me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.056 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 166 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS...
Lajme

169 rastet me koronavirus janë nga këto qytete dhe fshatra

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.119 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 169 raste pozitive Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 71 raste,...
1 2 3 4 5 11
Page 3 of 11