archiveIKSHPK

Lajme

Testimi në tenda, IKSHPK bën thirrje për kujdes nga virusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës edhe një herë ka kërkuar nga qytetarët që të kenë kujdes nga virusi Covid-19, në mënyrë që mos të ndodhë mbyllja e të gjithëve për shkak të pakujdesitë të një pjese të qytetarëve. Institute thotë se ata kanë treguar qe nëntë muaj se...
Lajme

IKSHPK vjen me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët

TË DASHUR QYTETARË! MOS LEJONI MBYLLJEN E TË GJITHËVE PËR PAKUJDESIN E DISAVE! KUDO QË VËRENI PERSONA QË NUK I PËRMBAHEN REKOMANDIMEVE, I KËSHILLONI! KËSHILLIMI ËSHTË OBLIGIM QYTETAR! JU LUTEMI PËR KUJDES TË SHTUAR! VIRUSI ËSHTË KUDO! VIRUSI VRET! JU LUTEMI PËRMBAJUNI REKOMANDIMEVE! VENDOSNI MASKAT! Mos e nënvlerësoni virusin! Pakujdesi...
Lajme

Rekord i zi: 661 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 1617 TESTIME, 92 TË SHËRUAR DHE 661 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.617 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...
Lajme

Bilanci i zi, vazhdojnë shifrat shqetësuese me Covid-19 në Kosovë

1374 TESTIME, 30 TË SHËRUAR DHE 486 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.374 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 486...
Lajme

Rritet bilanci i vdekjeve në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit shtatë pacientë me COVID-19 e kanë humbur jetën duke e quar numrin e përgjithshëm të viktimave në 688. Ndryshe nga ditët e mëparshme sot nuk është bërë publike se nga cilat spitale janë regjistruar viktimat, njofton Klan Kosova Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike gjatë...
Lajme

Bilanc i zi, IKSHPK njofton shifra të larta

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.318 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 337 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar shtatë raste të...
Lajme

Nuk po ka kush e ndal, Prishtina shënon hiç më pak se 249 raste

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar edhe për një rekord të ri, 514 raste janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit. Komuna më e prekur vazhdon të jetë Prishtina që sot shënoj hiç më pak se 249 raste. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 249 raste, Gjilan...
Lajme

Shpërthen fuqishëm Covid-19, IKSHPK njofton edhe për një rekord të zi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.750 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 514 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të vdekjes me SARS...
Lajme

Shifrat shqetësuese, reagon edhe IKSHPK-ja

Pas shifrave alarmante të të infektuarve në 24 orët e fundit, ka reaguar edhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, raporton Express. IKSHP’ja ka apeluar te qytetarët, institucionet publike e private, bizneset, gastronomia, që në mënyrë strikte të respektojnë distancën fizike, përdorimin e maskave, dezinfektimin dhe ajrosjen e lokaleve, duke pamundësuar...
Lajme

Pas Prishtinës, edhe në katër qytete të Kosovës shpërthen Covidi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 418 raste pozitive me COVID-19. Edhe sot, numri më i madh i rasteve janë regjistruar në Prishtinë, gjithsej 188 Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 188 raste, komuna Gjakovë 32 raste, komuna Fushë Kosovë 31...
Lajme

Situata del jashtë kontrollit, IKSHPK njofton për 418 raste

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 418 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar katër raste të...
1 2 3 4 11
Page 2 of 11