archiveIbrahim Rugova

Lajme

Nuk ndalet Nesim Haradinaj: Ibrahim Rugova ishte tradhtar dhe pijanec

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka ngritur një varg akuzash për presidentin e ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova. I ftuar në emisionin “Frontal”, në televizionin T7, Haradinaj e ka quajtur Rugovën tradhtar. “Sa ishte Rugova, (Sllobodan) Millosheviqi ka hequr prej punës...
Lajme

Çfarë ndodhi me veturat e blinuara të Presidentit Rugova?

Që nga viti 2011 veturat e blinduara të Presidentit Ibrahim Rugova janë jashtë përdorimit, ndodhen të parkuara në oborrin e Kuvendit të Kosovës. LDK’ja ka kërkuar që veturat e Rugovës të konservohen e të vendosen në muze Veturën që dikur barte presidentin e Kosovës, tash është mbuluar me pluhur. Në...
ShowBiz

Adelina Ismajli kujton Ibrahim Rugovën me këtë fotografi

Edhe këngëtarja Adelina Ismajli nuk kishte se si të mos e përkujtonte idhullin e saj në këtë përvjetor të vdekjes së tij. Sot janë bërë 14 vjet prej kur është ndarë nga jeta Presidenti historik i Kosovës dhe jo vetëm personazhe të politikës kanë kujtuar atë në përvjetorin e vdekjes...
ShowBiz

Meda publikoi këngën kushtuar presidentit Rugova

"President Rugova", kënga e Medës për presidentin historik Personazhe të shumta jo vetëm nga politika, por edhe nga fushat tjera e kanë vlerësuar lartë figurën e presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, në 14-vjetorin e vdekjes së tij. Në nderim të veprës së tij, këngëtari i mirënjohur shqiptar, Meda publikoi...
Lajme

Kurti në 14 vjetorin e vdekjes së Rugovës: Ishte intelektual, humanist, shqiptar i urtë që e do popullin e vet

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherësh mandatar për Kryeministër të Kosovës e ka kujtuar ish -presidentin Ibrahim Rugova në 14 vjetorin e vdekjes. Ai në Facebook shkruan se Rugova ishte kritik letrar i kalimit nga strukturalizimi te post-strukturalizmi francez gjatë viteve ‘70, intelektual i angazhuar e humanist që ka...
Lajme

Thaçi: Miqësia me ShBA’në e perëndimin janë vlera të trashëgimisë së presidentit Rugova

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, ka kujtuar ish-presidentin Ibrahim Rugova në 14-vjetorin e vdekjes. Thaçi përmes një postimi në Facebook, ka vlerësuar kontributin e ish presidentit Rugova, duke thënë se politika paqësore dhe miqësia me ShBA-në e Perëndimin janë vlera të përhershme të trashëgimisë së Presidentit Rugova shkruan Periskopi. Postimi...
1 2 3 4 10
Page 2 of 10