archiveIbrahim Rugova

Lajme

Bashkëshortja e Ukë Rugovës reagon ndaj deklaratave të Glauk Konjufcës në lidhje me Ibrahim Rugovën

Sot gjatë ditës, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se nuk mund të ketë bashkëpunim me Lëvizjen Vetëvendosje, derisa të ndryshojnë qëndrim për ish-presidentin Ibrahim Rugova. Por, kësaj deklarate të Hazirit, i është përgjigjur Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai në një intervistë për Insajderi, ka thënë se deklarimet...
Lajme

“Vetëvendosje ta harrojë bashkëpunimin me këtë qëndrim ndaj figurës së Rugovës”

Nënkryetari i LDK, Lutfi Haziri, në një postim në facebook ka ripërsëritur se Vetëvendosje duhet ta harrojë bashkëpunimin me këtë subjekt nëse nuk ndryshon qëndrim ndaj figurës së Ibrahim Rugovës. Postimi i Hazirit në Facebook: Për lidershipin e Vetëvendosjes, Ibrahim Rugova ka qenë krye tradhëtari i Kosovës. Na nuk harrojmë....
Lajme

Publikohet fotografia e cila thuhet se është bërë gjatë faljes së namazit të xhenazes së Ibrahim Rugovës

Debatet gjatë ditëve të fundit janë shtuar rreth mënyrës së varrimit të ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugovës. Përderisa myftiu i Kosovës, Naim Tërnava konfirmoi se Rugovës i është falur namazi i xhenazes, ish-shefi i protokollit të presidentit po e kundërshton një gjë të tillë, shkruan Insajderi. Në këtë debat është...
Lajme

A ishte konvertuar Ibrahim Rugova në të krishterë?

Shefi i Protokollit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova, Sali Cacaj, në T7, përveç detajeve të ceremonisë së varrimit të presidentit Rugova, ka folur edhe për enigmën se a është konvertuar Rugova në të krishterë. Cacaj ka thënë se nuk është në kompetencën tij që të flas për këtë, pasi e konsideron...
Lajme

12 vjet pas u zbulua kjo për Ibrahim Rugovën

Një kohë të gjatë është spekuluar se Ibrahim Rugova është konvertuar në fenë katolike. Madje, mediat kishin shkruar se ish-presidenti është pagëzuar me emrin Pjetër. Por, në një prononcim për Gazetën Express, Rexhep Boja, ish-kryetar i BIK-ut, u dha fund krejt këtyre spekulimeve. Tha se ai ia lau xhenazen Rugovës....
Lajme

Surroi nxjerr detaje: Thaçi gjatë një mbledhjeje e kishte ofenduar rëndë Rugovën

Publicisti Veton Surroi, ka thënë se presidenti i tanishëm, Hashim Thaçi, gjatë një takimi të delegacionit kosovar në Rambuje, e kishte ofenduar rëndë ish-presidentin Ibrahim Rugovën. Surroi në Debat Plus, në Tv Dukagjini, ka treguar se gjatë një mbledhje në të mbajtur në Rambuje, Thaçi e kishte quajtur hajn Ibrahim...
Lajme

Fotografi e rrallë, ish- presidenti Rugova në një tryezë me Albin Kurtin

Një foto e papublikuar ndonjëherë në mes të ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është bërë publike sot. Në këtë foto shihen në një takim ish-presidenti Rugova, Xhemajl Mustafa, këshilltar për informim i Presidentit dhe Albin Kurti, Bujar Dugolli, e Driton Lajqit dhe një...
1 8 9 10
Page 10 of 10