archiveHekuran Murati

Lajme

Hamidi: Murati nuk guxon me prek monopolin e arkave fiskale

Gazetari Lavdim Hamidi ka reaguar ndaj ministrit të Financave, Hekuran Muratit, pasi ky i fundit ka thënë se sot nuk janë ekzekutuar pagat e shumicës së mësimdhënësve. Hamidi përmes një shkrimi në Facebook tha se ministri guxon t’ia ndal rrogat grevistëve por jo të prek monoploin e arkave fiskale. Ai...
Lajme

Murati: Prokuroria ta hetojë SBASHK-un

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se ka një shpërputhje të madhe në raportet e auditimit të sindikatave, ku theks të veçantë i dha SBAShK-ut. Murati tha se SBAShK-ut i derdhen në llogari mjete financiare nga 25 mijë e 78 mësimdhënës që paguajnë 2 deri në...
Lajme

Orë vendimtare para 1 shtatorit, ministri Murati i adresohet publikut

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati ka ftuar konferencë për media për sot në orën 17:00, një ditë para fillimit të vitit të ri shkollor dhe paralajmërimit për grevë nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit (SBASHK). Kjo konferencë, në të cilën ministri Murati pritet t’i kundërpërgjigjet insistimit të SBASHK-ut...
Lajme

Ministri Hekuran Murati thërret konferencë për media

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, do të mbajë sot konferencë për media. Kjo konferencë pritet të fillojë nga ora 14:00, ndërsa ende nuk dihet arsyeja. “Ju ftojmë që sot në ora 14:00 të merrni pjesë në Konferencën për Media të Ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5