archiveHekuran Murati

Lajme

Hekuran Murati me një njoftim të rëndësishëm

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka reaguar ndaj grevës së paralajmëruar për të enjten nga punëtorët shëndetësorë në institucionet publike shëndetësore në vend. Murati përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se kjo grevë ka më shumë synime politike, e nuk është në lidhje me...
Lajme

Lajm i rëndësishëm rreth shtesave të fëmijëve

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se ka pasur fluks aplikimesh për shtesat e fëmijëve, raporton Gazeta Express. Murati ka shkruar se janë ekzekutuar pagesat për 86 mijë përfitues për muajin tetor. “Pas zgjerimit të masës për shtesat e fëmijëve, kemi pasur një fluks enorm aplikimesh. Dhe sot më...
Lajme

Ministri i Financave me një njoftim të ri

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka deklaruar sot është tejkaluar plani i mbledhjes së tatimit në korporata. Murati ka thënë se dy muaj para përfundimit të vitit, është arritur shuma prej 110 milionë eurove të planifikuara nga Qeveria. “Megjithëse kanë mbetur edhe më shumë se dy muaj deri në fund...
Lajme

Këto janë 10 komunat me më së shumti borxhe, prin Gjilani

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka publikuar listën e 10 komunave me më së shumti borxhe, raporton Gazeta Sinjali. Bazuar në grafikën e paraqitur nga ministri Murati, Komuna me borxhin më të lartë deri në fund të muajit gusht është ajo e Gjilanit, me 10 milionë e...
Lajme

Pagesat e lehonave dhe shtesat për fëmijë, këto janë lajmet e reja

Kyeministri, Albin Kurti dhe Ministri i Financave, Hekuran Murati sot do të mbajën konferencë për media nga ora 10:00. Zyra e kryeministrit ka njoftuar për media se kjo konferencë lidhet me zbatimin e masës për pagesat e lehonave dhe shtesat për fëmijët nga Pakoja e Ringjalljes Ekonomike, përcjell Demokracia.com ‘’Kryeministri...
1 2
Page 1 of 2