archiveHashim Thaçi

KFOR
Lajme

Vjen reagimi i KFOR-it për vizitën e presidentit Thaçi në Liqenin e Ujmanit

Forcat paqeruajtëse në Kosovë, KFOR dolën me një deklaratë për situatën në veri të vendit pas një vizite të Presidentit Hashim Thaçi në liqenin e Ujmanit. “KFOR thërret për qetësi pas raportimeve kontradiktore për rajonin e liqenit të Gazivodës. Prezenca e mëhershme e Policisë së Kosovës në zonën e Gazivodës...
Lajme

Kurti i dërgon selam Thaçit: Nuk të nënshtrohemi!

Po vazhdon adresimi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje drejt protestuesve të cilët janë mbledhur në shesin ‘Skënderbe’ për të protestuar kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe idenë e tij që sic e kanë quajtur ata për “ndarje të Kosovës”. Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurit ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit...
Lajme

Albin Kurti i çon selam nga Prishtina Hashim Thaçit në Ujman

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha gjatë marshit se në ditën e protetstës kur qytetarët protestojnë për një president më të mirë, ai bënë akrobacione dhe shkon në veri. Sipas tij presidenti Thaçi është president i rrezikshëm që nuk zgjedh asgjë për të qëndruar në karrigen e tij. I...
Lajme

Thaçi: I am very proud që e kam udhëheq UÇK-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ndjehet shumë krenar që ka udhëhequr me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, kur është pyetur se a frikësohet nga Gjykata Speciale. “Unë tash e tri dekada ballafaqohem me Serbinë. I am very proud (jam shumë krenar) që e kam udhëheq UÇK-në”, ka thënë...
1 90 91 92 93
Page 92 of 93