archiveHashim Thaçi

Lajme

Kujtohet Thaçi si udhëheqës i delegacionit të Kosovës në Rambuje

Kujtohet Hashim Thaçi si udhëheqës i delegacionit të Kosovës në Rambuje, që solli bombardimet kundër Serbisë. Fondacioni “Përkrahje për Mbrojtjen Juridike të Hashim Thaçit”, përmes një videoje dhe postimi në llogarinë në rrjetet sociale, sot në 22 vjetorin e nisjes së punimeve të Konferencës së Rambujesë, ka kujtuar kohën kur...
Lajme

Molliqaj: Kurti si Thaçi, ai me xhipa të zi, ky me xhipa të zi

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj pas një aksioni që ka pasur me subjektin e tij para Qeverisë ka folur për vizitat e liderit të LVV-së, Albin Kurtit në veri dhe Skenderaj. “Mendoj që nuk është reduktuar në atë që ndodhi atje, besoj që krejt një diskurs publik i cili po...
Lajme

Gjykata Speciale refuzon kërkesën e Thaçit, Selimit dhe Krasniqit për lirim të përkohshëm

Gjykatësi i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara të Hagës, Nicolas Guillou, e ka refuzuar kërkesën e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish deputetit Rexhep Selimit dhe ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqit për lirim të përkohshëm. Në njoftimin e lëshuar nga Dhomat e Specializuara të Kosovës, refuzimi i kërkesës për lirimin e...
Lajme

Sot seancë e re për Thaçin, Veselin, Krasniqin dhe Selimin

Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale nëpërmjet një njoftimi për kanë bërë të ditur se sot prej orës 11:00 do të mbahet seanca e re për ish-presidentin Hashim Thaçi, ish-kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin. E njëjta do të jetë si një konferencë...
Lajme

Konjufca: Mendoj që Thaçi është i pafajshëm

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se ai mendon që Hashim Thaçi është i pafajshëm. Kështu deklaroi Konjufca kur u pyet se pse shefi i tij, Albin Kurti, i dërgoi letër Gjykatës Speciale me kërkesë që Rexhep Selimi të lirohet me kusht dhe aty nuk u përfshinë edhe...
1 2 3 4 5 93
Page 3 of 93