archiveHashim Thaçi

Lajme

Mospërputhje nga komunikata e qershorit dhe aktakuzës kundër Thaçit

Michele Picard, Kai Ambos dhe Nina Jorgensen janë tre gjyqtarët e Apelit që funksionojnë në kuadër të Dhomave të Specializuara të Gjykatës dhe Prokurorisë në Hagë. Të tre këta gjyqtarë e kanë në dorë lëndën e apelit të krerëve të UÇK-së të cilët kanë kundërshtuar vendimin e gjyqtarit të procedurës...
Lajme

Djalit të presidentit Thaçi i ndodh diçka e papritur qendrën në votimit

Endrit Thaçi, djali i ish-presidentit të Kosovës, Thashim Thaçi, gjatë procesit të votimit ka bartur maskë me logo të PDK-së. Mirëpo, i njëjti është detyruar të largojë atë. Po ashtu, Endrit Thaçi ka të veshur një dukës me mbishkrimin “Liria ka emër”. Bashkëshortja e ish-presidentit Hashim Thaçi, Lumnie Thaçi bashkë...
Lajme

Foto e veçantë: Presidenti amerikan Biden, Presidenti Thaçi dhe kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj!

I nominuari i PDK’së për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pasur fatin të takojë personalisht presidentin i SHBA’së, Joe Biden, në vitin 2016, gjatë vizitës së këtij të fundit në Kosovë në kohën sa ishte zëvendëspresident i presidentit Barak Obama, shkruan Korrespodenti. Biden, i cili njihet si një nga...
1 2 3 4 93
Page 2 of 93