archiveHashim Thaçi

Lajme

Reagime të forta pasi djali i Haxhi Shalës u bë konsull: Një gjygym çaj që e ka pirë Thaçi e Haradinaj do na kushtojë 160 mijë euro

Ehat Miftaraj, nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka folur lidhur me çmimin total që, sipas tij, do i kushtojë Kosovës për vizitën që ia bënë ish-presidenti Hashim Thaçi, si dhe kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, Haxhi Shalës. Nga kjo vizitë, dy akterët politikë arritën ta bindin Shalën që ta...
Lajme

Endrit Thaçi, letër qytetarëve: U jemi mirënjohës për mbështetjen ndaj babait tim, themeluesit të UÇK-së

Familja e ish-presidentit Thaçi i ka falënderuar të gjithë qytetarët e Kosovës për mbështetjen dhe solidarizimin me ta në këto ditë jo të lehta. Djali i ish-presidentit Thaçi, Endrit Thaçi, përmes një deklarate që u është dërguar mediave, ka shprehur mirënjohje të thellë për mbështetjen dhe interesimin e pareshtur që...
Lajme

Krasniqi për Thaçin e Veselin: Jeta ua rezervoi fatin ta shkruanin historinë më të lavdishme të Kosovës

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka shkruar për udhëtimi e Hashim Thaçit e Kadri Veselit në rrugën e lirisë. Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi shkroi se Ushtria Çlirimtare e Kosovës, që bëri luftën e domosdoshme, të pastër dhe mbrojtëse, është tregim i sukseshëm për lirinë dhe pavarësinë e vendit...
Lajme

“Thaçi 6 herë i ka ra allti fotografisë së Titos”

Ish-presidenti i Republikës, Hashim Thaçi sa ishte nxënës e kishte goditur me 6 plumba fotografinë e liderit të Jogusllavisë, Josip Broz Tito. Kështu rrëfeu, Vesel Kelmendi, nga fshati Vojnik e Skënderajt. “Hashim Thaçi si nxanës i Turiqevcit gjashtë herë fotografisë Titës i ka ra allti”, deklaroi ai për Klan Kosova,...
Lajme

Fotografi e papublikuar më parë: Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Jakup Krasniqi pas përfundimit të luftës

Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi, tashmë gjenden në Gjykatën Speciale, ku po akuzohen për një seri krimesh të pretenduara nga kjo gjykatë. Gjatë ditës, është mbajtur seanca e parë dëgjimore ndaj ish-zëdhënësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqit. Ai ka mbajtur një fjalim të zjarrtë përballë prokurorëve...
Lajme

Porosia e babait të Hashim Thaçit, për Gjykatën Speciale

Haxhi Thaçi, babai i ish Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se i biri i tij qëllimin e vetëm e ka pasur që të punojë që Kosova të lirohej. Një ekip i Klan Kosova ka qëndruar sot në familjen Thaçi në Burojë të Skënderajt, në kohën kur po mbahej...
Lajme

Avokati kërkon lirimin e përkohshëm për ish presidentin Thaçi

Është kërkuar nga avokati mbrojtës i ish presidentin Hashim Thaçi, David Hooper që ai të lirohet përkohësisht. Mirëpo sic tha ai së pari duhet sqaruar qëndrimi i prokurorisë në lidhje me këtë, meqë nuk ekziston ndonjë rrezik që ish presidenti të arratiset. Kërkesa për lirim të përkohshëm do të bëhet...
Lajme

Avokati detyrohet të pyes disa herë në Gjykatën Speciale: Ku janë pretendimet për vjedhje të organeve dhe Shtëpia e Verdhë?

Avokati mbrojtës ish-presidentit Hashim Thaçi, David Hooper, është treguar i ashpër me panelin gjyqësor në Dhomat e Specializuara. Derisa iu është drejtuar Prokurorit të Specializuar dhe Gjyqtarit të procedurës, ai ka pyetur se ku janë? – pikat e akuzës ku pretendohej për vjedhje të organve dhe përmendej Shtëpia e Verdhë,...
Lajme

Del për herë të parë para Speciales ish-presidenti Hashim Thaçi

Sapo ka bërë paraqitjen e tij të parë, para trupit gjykues në  Dhomat e Specializuara, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, raporton IndeksOnline. Aktakuza kundër Hashim Thaçit u konfirmua, më 26 tetor 2020. Ai u arrestua nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, më 5 nëntor  dhe u transferua në objektin e...
1 2 3 89
Page 1 of 89