archiveHashim Thaçi

Lajme

Erdogani pret Thaçin në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan e ka pritur në Stamboll presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. I pranishëm në këtë takim ishte edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Kjo u bë e ditur nga presidenca turke përmes një postimi në llogarinë zyrtare në Twitter. Presidenti Recep Tayip Erdogan...
Lajme

Kështu e reklamon Endriti takimin e presidentit Thaçi me Erdoganin

Kështu e reklamon Endriti takimin e presidentit Thaçi me Erdoganin Djali i presidentit, Endriti ka publikuar një postim pas takimit të Thaçit me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Në Instagramin e tij, ka publikuar një foto të takimit duke i vendosur imazhit dy emotikon flamujsh, atë të Kosovës dhe...
Lajme

Djali i Donald Trump: Kosova nderoi Presidentin amerikan me medaljen e Urdhrit të Lirisë për shkak të përpjekjeve të arritjes së paqes

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror “Urdhrin e Lirisë” për presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, shkruan Gazeta Metro. Thaçi këtë e ka bërë në shenjë mirënjohjeje për kontributin e tij për lirinë e Kosovës, forcimin e paqes dhe...
Lajme

Vetëvendosje kërkon ndihmën e Thaçit për ta rrëzuar Qeverinë Hoti

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, i ka bërë thirrje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ta tërheq nënshkrimin për marrëveshjen për Asociacionin në vitin 2015. Ajo në një konferencë për medie, po ashtu ka kërkuar nga presidenti Thaçi, që ta ftojë PDK-në, që sipas Pacollit është partia e tij, për të...
Lajme

Çfarë i bëri bashkë Hotin, Thaçin, Kurtin e Osmanin

Viti i ri hebraik i ka bërë bashkë në një sallë presidentin Thaçi, kryeparlamentaren Osmani, kryeministrin Hoti dhe liderin e VV’së, Albin Kurtin. Pas tyre shihen edhe politikanë të tjerë. Në ngjarjen e organizuar për nder të vitit të ri hebraik, ku po pritet një mesazh i kryeministrit izraelit, Benjamin...
Lajme

Presidentit Thaçi do t’i kontrollohet pasuria nga shteti

Rreth 950 zyrtarë të lartë publikë do t’i nënshtrohen kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsionit. Në mesin e zyrtarëve që do t’i kontrollohet pasuria edhe njëherë është edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një shorti publik janë caktuar emrat e zyrtarëve publikë që do t’iu bëhet...
Lajme

Thaçi në Open: Ja pse u hoq pika për njohjen e Kosovës

Presidenti Hashim Thaçi i ftuar në emisioni “Open” ka folur rreth marrëveshjes së arritur më 4 shtator në SHBA mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Thaçit marrëveshja është një arritje dhe një fitore e Amerikës dhe çdo fitore e Amerikës sipas tij është fitore e shqiptarëve. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...
Lajme

Presidenti Thaçi pas pak në konferencë për media, çfarë do të flas

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të mbajë konferencë për media Pas marrëveshjes së nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në Uashington nga kryeministri Avdullah Hoti, presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të mbajë konferencë për media. Kjo është paraqitja e tij e parë, para mediave, pas nënshkrimit të marrëveshjes....
Lajme

Presidenti Thaçi ka edhe disa fjalë për njohjen nga Izraeli

Presidenti Hashim Thaçi, ka theksuar për median izraelite Israel Hayom se njohja e ndërsjellët mes Kosovës dhe Izraelit është e arritur historike. Ai ka shprehur mirënjohjen ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës që i mundësuan Kosovës dhe Izraelit ndërtimin e partneritetit si dy shtete sovrane. “Njohja e ndërsjellë ndërmjet Kosovës...
1 2 3 82
Page 1 of 82