archiveHalil Matoshi

Lajme

Matoshi i reagon Osmanit e Kurtit për vrasjen e 35-vjeçares: Ka kush shkruan poezi, ka kush vajton, veproni!

Vrasja e 35 vjeçares shtatzënë në oborrin e QKUK-së ka ngritur reagime te shumëta në vend, raporton Gazeta10. Krerë të shtetit e të partive politike, përmes shkrimeve në rrjete sociale dënuan rastin, derisa bënë thirrje për drejtësi. Mirëpo, për reagimet e krerëve të shtetit, presidentes Vjosa Osmani, e kryeministrit Albin...
Lajme

Matoshi: Qeveria Kurti me mujt ta ndal diellin, le mo bukën (VIDEO)

Komentatori politik, Halil Matoshi, në emisionin Politiko ku u diskutua sulmi ndaj kameramanit të Insajder nga disa të dyshuar nga komuniteti serb, ka thënë se është e qartë që veriu po kontrollohet nga banda kriminale. Komentatori politik, Halil Matoshi, teksa është biseduar situata e krijuar në veri të Republikës së...
Lajme

Halil Matoshi kërkon arrestimin e Goran Rakiqit

Halil Matoshi, njohës i çështjeve politike, ka reaguar në lidhje me vendim e Listës Serbe, për tu larguar nga institucionet e Kosovës. Matoshi, ka thënë se, kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka bërë tradhti kundër shtetit, duke thirre në rebelim dhe se i njëjti duhet të arrestohet. Tutje, ai...
Lajme

Matoshi: Punë e madhe që e kanë anulu darkën me Ramën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nisur fjalën e tij në Asamblenë e Këshillit të Evropës në Strasburg ku kërkon të ndryshohet raporti i Dick Martyt i miratuar nga ky organizmën 11 vjet më parë dhe që njollos luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Për shkak të këtij fjalimi,...
1 2 3 4
Page 1 of 4