archiveHalil Kastrati

Lajme

Voton Halil Kastrati: Fushata jonë zgjatë gjithë vitin

Përfaqësuesi i shoqatës “Jetimat e Ballkanit, humanisti i madh, Halil Kastrati, kreu obligimin e tij si qytetarë i Republikës së Kosovës duke votuar në shkollën “Lekë Dukagjini” në Prizren, njofton Klan Kosova. “E kreva obligimin tim si qytetarë. Shpresoj që do të bëhet më mirë për popullin tonë”, tha ai...
Lajme

Halil Kastrati, ka sqaruar punën e aderimit

Humanisti i njohur, Halil Kastrati, ka sqaruar opinionin se a do të jetë pjesë e zgjedhjeve të jashtëzakonshme. “Të nderuar qytetarë, ditëve të fundit jam kontaktuar nga shumë gazetarë si dhe kam pranuar qindra mesazhe nga qytetarë me ç’rast jam pyetur nëse do t’i bashkohem ndonjë partie politike për të...
ShowBiz

Kjo është gruaja e Halil Kastratit – zonjë e rëndë dhe e devotshme

Humanisti Halil Kastrati, bashkë me organizatën që e drejton, “Jetimat e Ballkanit”, prej vitesh e kanë të shtrirë thuajse në të gjitha trojet shqiptare aktivitetin e tyre bamirës, shkruan “Kosovarja”. Kastrati, njihet tashmë si njeriu që u del në ndihmë njerëzve, që është gjithmonë në gadishmëri për të mbledhur mjete...
Lajme

Pamje nga dasma e djalit të Halil Kastratit

Halil Kastrati është humanisti më i njohur shqiptar që ka ndihmuar shumë familje shqiptare me vështirësi ekonomike. Shoqata e tij ‘Jetimët e Ballkanit’ është një prej organizatave humanitare shqiptare më të suksesshmet deri më tash, shkruan ORAinfo. Halili tashmë është shumë aktiv edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme....
Lajme

Futbollistët e Kosovës bëjnë me shtëpi familjen Gashi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli kishte propozuar para gati një viti që Kombëtares së Kosovës në futboll t’i ndahen 500 mijë euro si premi për sukseset në Ligën e Kombeve. Dhe futbollistët e kombëtares kishin vendosur që secili të ndajë një shumë nga mjetet e ndara, që familjes...
Lajme

Halil Kastrati humb një person shumë të dashur

Halil Kastrati është humanisti më i njohur shqiptar që ka ndihmuar shumë familje shqiptare me vështirësi ekonomike. Shoqata e tij ‘Jetimët e Ballkanit’ është një prej organizatave humanitare shqiptare më të suksesshmet deri më tash, shkruan ORAinfo. Halili tashmë është shumë aktiv edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme....
1 2 3 4 5 13
Page 3 of 13