archiveHalil Kastrati

ShowBiz

Ky është djali i Halil Kastratit me nuse

Halil Kastrati humanisti shqiptar në vitin 2019 kishte mbledhur shumë fytyra të njohura në dasmën e djalit të tij, Firdeusit. Derisa prezentë ishin edhe disa politikanë, në rrjete sociale u publikuan fotografi nga atmosfera në dasmë. Çifti, Firdeus Kastrati dhe gruaja e tij Blerina, janë aktiv në rrjete sociale, derisa...
Fun

Valon Syla e imiton Halil Kastratin duke thënë “e premte”

Valon Syla, gazetar, shquhet për imitimin e figurave të caktuara publike. Syla, kësaj radhe ka përzgjedhur ta imitojë humanistin Halil Krastrati, duke thënë “e premte”, shkruan Gazeta Express. I njëjti më parë kishe imituar edhe kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirin, si dhe ish-presidentin, Hashim Thaçi. Syla videon e...
Lajme

Deputeti Ferat Shala takon humanistin Halil Kastrati

Deputeti I Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook, ka njoftuar se sot kishte një takim me humanistin Halil Kastrati, raporton Korrespodenti. Në këtë takim, deputeti Shala tregon se u informuan për veprimtarinë e shoqatës bëmirëse “Jetimat e...
Lajme

Ja çfarë thotë Halil Kastrati për krerët e UÇK-së!

Hoxhe Halil Kastrati, themeluesi i Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” është edhe vëllai i dëshmorit Besnik Kastrati. Gjatë emisionit ‘Kojshia show’,ka folur edhe për aktakuzat ndaj krerëve të UÇK-së. Ai tha se këto aktakuza na rendojnë dhimbjen neve familjareve të dëshmoreve. Për më shumë, ndiqeni nga minuta e 9:10 të...
Lajme

Halil Kastrati: Ne nuk kërkojmë votë, por gëzojmë jetimë

Mysafiri i radhës për këtë të diele në emisionin ‘Kojshia Show’ ishte, Halil Kastrati. Kastrati, gjatë emisionit shpalos projektin e tij te fundit “Shtëpia e të Moshuarave ” në Gjinoc të Suharekës! Ndërsa, në minutën e 16 të emisionit, Halili tregon një histori prekëse të një nënë me kancer që...
Lajme

Halil Kastrati njofton se është ndërtuar Shtëpia e të Moshuarve, bën thirrje për aplikim

Drejtuesi i Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati ka njoftuar se Shtëpia e të Moshuarve është gati, dhe se të moshuarit që tani mund të aplikojnë. Kastrati ka thënë se Shtëpia për të Moshuarit është ndërtuar falë bamirësve, transmeton Telegrafi. Gjithashtu, Kastrati përmes një video ka treguar disa nga...
Lajme

​Thaçi ndan Medalje Presidenciale për humanistin Halil Kastrati

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka ndarë Halil Kastratit, Medaljen Presidenciale “Shën Tereza”, për kontributin e tij në fushën e humanizmit. Kastrati këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook: Lexoni të plotë postimin e tij: “Faleminderit z. President Thaçi Jam shumë i lumtur që puna...
Lajme

‘Jetimat e Ballkanit’ ndërtojnë 7 shtëpi në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka nënshkruar marrëveshje të bashkëfinancimi me Shoqatën Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” për t’i ndihmuar familjet në nevojë për ndërtimin e shtatë (7) shtëpive të Komunës së Drenasit. Kryetari Lladrovci, ka falënderuar Hoxhë Halil Kastratin, shoqatën “Jetimat e Ballkanit” dhe gjithë donatorët për t’i...
1 2 3 4 13
Page 2 of 13