archiveHaki Abazi

Lajme

Haki Abazi: Qytetarët kanë dy opsione, Vetëvendosjen dhe tradhtarët

Ish-zv.kryeministri Haki Abazi thotë se zgjedhjet e 14 shkurtit do të jenë referendum. Abazi thotë se përballë Lëvizjes Vetëvendosje qytetarëve të Kosovës dhe mërgatës, janë tradhtarë të votës, ndarësit e Kosovës, ata që nëpërkëmbën vendin, shkruan Reporteri.net. Postimi i tij: Këto nuk janë zgjedhje, me 14 shkurt do të jetë...
Lajme

Haki Abazi i rrit shifrat, thotë se VV i fiton 75%

Zyrtarë të ndryshëm nga Lëvizja Vetëvendosje çdo ditë deklarohen se do t’i fitojnë mbi 51% të votave në zgjedhjet e ardhshme. Ndërsa vet kreu i këtij subjekti, Albin Kurti, kohë më parë e la të hapur mundësinë që të fitojnë deri 65 deputetë. Por ka të tillë që ‘guxojnë’ të...
Lajme

Kokalari zë ngusht Haki Abazin live në emision: Pse ke zyrë në Beograd dhe cila është lidhja juaj me Serbinë?

Evi Kokalari një aktiviste e njohur republikane ka gozhduar në një emision live ish-zëvendëskryeministrin e Kosovës në qeverinë e Albin Kurtit, Haki Abazin. Ajo i ka kërkuar atij që të përgjigjet për zyrën e tij në Beograd dhe lidhjet e tij me Serbinë? “Juve personalisht keni pasur zyrën në Beograd...
Lajme

Pas dorëheqjes së Thaçit, Haki Abazi kërkon zgjedhje të reja

Po vazhdojnë reagimet e anëtarëve të Vetëvendosjes për aktakuzat e Speciales kundër Hashim Thaçit e Kadri Veselit. Ai në këtë situatë të komplikuar politike dhe nacionale nuk është kursyer fare duke hedhur madje akuza kundër ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi e Kadri Veseli, shkruan lajmi.net. Abazi madje...
Lajme

Këto fjalë, edhe autori Haki Abazi zor se i kupton

Ish-zv.kryeministri Haki Abazi, tash zyrtar i thjeshtë i Lëvizjes Vetëvendosje në një status të shkruar në Facebook është munduar të ironizojë me kryeministrin Avdullah Hoti e koordinatorin për dialog, Skender Hyseni, por siç duket nuk e ka pasur të qartë as vet mesazhin që ka dashur të japë. “N’Çabiq Hyseni...
1 2 3 7
Page 1 of 7