archiveHaki Abazi

Lajme

Haki Abazi: Xhavit Uka ka hall se Vjosa bëhet presidente

Lidhur me incidentin që ka ndodhur në Kuvendin e Kosovës, ka reaguar edhe Haki Abazi, i cili gjestin e deputetit Uka e ka interpretuar si frike ndaj mundësisë që Vjosa Osmani të bëhet presidente pas të hënës. Në këtë situatë të tensionuar dhe jo të lehtë, Abazi ka parë në...
Lajme

Ky është reagimi i Haki Abazit pas ngritjes së akuzës ndaj Thaçit e Veselit nga Gjykata Speciale

Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria e Gjykatës Speciale ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Ish zëvendëskryeministri i Kosovës tha se UÇK-ja kurrë nuk mund të vendoset në bankën e të akuzuareve sepse vullneti e guximi i kombit tonë...
Lajme

Haki Abazi: I kujt është ky shtet?

Ish-zëvendëskryeministri, Haki Abazi thotë se deri tani janë mbledhur 236 mijë nënshkrime të peticionit të VV-së “Duam Zgjedhje”. Abazi pyet i i kujt është ky shtet, ndërsa thotë se “nëse nuk është i qytetarëve, në emër të kujt flet qeveria ilegale e pasmesnates dhe njeriut që ka vendim të prerë”....
Lajme

Haki Abazi i del në mbrojtje Vjosa Osmanit dhe ‘godet’ fortë Thaçin: Të hetohet për vrasjen e Ali Ukës, Behajdin Hallaqit dhe komunikatën 59

Presidenti i vendit Hashim Thaçi nuk e lëshon asnjë mundësi për të bërë akuza të renda ndaj fytyrave publike në Kosovë, përfshirë kundërshtaret e tij politik siç janë Vjosa osmani dhe Albin Kurti. Akuza e “shpifje” siç po i quajnë shumica ka bërë sidomos intervistat e fundit që ai ka...
Lajme

Ai ia shtrëngoi dorën Haki Abazi, Haxhi Shalës?

Deputeti i Nismës, Haxhi Shala, në një intervistë të mbrëmshme ndër të tjera tha se mori vendim ta votojë qeverinë Hoti vetëm që të mos i shohë “Haki Abazët” në qeveri. Duke iu referuar një interviste të Haki Abazit ku ai akuzon Thaçin, Shala tha se për ‘këtë e ka...
Lajme

“Qeveria e re nuk është e Hotit, por 100% e Thaçit”

Ish-zëvendëskryeministri nga LVV në Qeverinë e Kosovës, Haki Abazi e ka konsideruar të Hashim Thaçit qeverinë e re të Kosovës. Abazi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se qeveria e re nuk është e Hotit por e Thaçit. “Që në fillim kemi thënë se kjo...
Lajme

Haki Abazi: Thaçi është në siklet

Ish-zëvendëskryeministri i LVV-së në Qeverinë e Kosovës, Haki Abazi ka bërë akuza të rënda ndaj Presidentit Thaçi. Abazi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se Presidenti Thaçi është duke bërë gënjeshtra të vazhdueshme ndaj tij dhe zyrtarëve tjerë të Vetëvendosjes. Ai thotë se nuk ka...
1 2 3 6
Page 1 of 6