archiveGranit Xhaka

Sporti

Ja çka iu ndodhi lojtarëve që e refuzuan Kosovën

Pasi u zëvendësua në ndeshjen kundër Crystal Palace-it, Granit Xhaka e hoqi dhe e shqeu fanellën e Arsenalit, klub në të cilin është kapiten. Paraqitjet e tij shkuan nga keq në më keq, dhe dëshpëronin vazhdimisht tifozët e Arsenalit të cilët e kanë sulmuar pa reshtur në dy vitet e...
Sporti

Granit Xhaka befason yjet e Kosovës para ndeshjes me Anglinë

Granit Xhaka edhe njëherë është treguar patriot i vërtetë. Ylli i kombëtares zvicrane së bashku me Albian Ajetin kanë befasuar lojtarët e Kosovës, ata sot kanë vizituar lojtarët kosovar në hotelin hiliton, shkruan Albanienshow Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që Granit Xhaka mbeshtetë publikisht yjet e Kosovës,...
ShowBiz

Graniti së shpejti baba, Leonita na tregon foton

Granit Xhaka shumë shpejt pritet të bëhet baba. Dashuria disa vjeçare me Leonitën pritet të sjellë frytin e parë në familje. Duket se gruaja e yllit të Arsenalit është një shtatzënë e lumtur, gjë të cilën e tregon në të gjitha fotografitë me fytyrën e saj të buzëqeshur. Graniti e...
Sporti

Gjiganti spanjoll e dëshiron Granit Xhakën

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka është objektiv i Atletico Madrid për mesfushën këtë verë, sipas mediave në Spanjë. 26-vjeçari është nën kontratë me Arsenal deri në vitin 2023. Sipas Diaro AS dhe Mundo Deportivo, trajneri Diego Simeone e ka kthyer në alternativë mesfushorin shqiptar të Zvicrës, duke qenë se përpjekjet për...
Sporti

Granit Xhaka i beson vetëm këtij dentisti shqiptar

Super-ylli i futbollit botëror Granit Xhaka së fundmi po qëndron në vendlindje. Xhaka, në Kosovë ka ardhur për të luajtur një ndeshje për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan AlbanienShow Megjithatë futbollisti Granit Xhaka, përveç aktiviteteve sportive dhe bamirëse, ai është parë edhe duke u përkujdesur për...
Sporti

Xhaka: Jam i lumtur në Zvicër, nuk mund të luaj për Kosovën

Granit Xhaka ka thënë se është krenar me Përfaqësuesen e Kosovës, por edhe me atë të Shqipërisë. Mesfushori i Kombëtares së Zvicrës, njëherësh edhe lojtar i gjigantit anglez, Arsenal, me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka, në një prononcim për EkonomiaOnline ka thënë se është krenar me Përfaqësuesen e Kosovës, por...
ShowBiz

Xhaka e ‘bombardon’ Danimarkën

Granit Xhaka ka realizuar gol spektakolar për Zvicrën ndaj Danimarkës. Mesfushori shqiptar realzioi për ta dyfishuar epërsinë e helvetikëve, transmeton Insporti. Për 2:0, Xhaka realizoi kur po luhej minuta e 65-të. Zvicra e Danimarka po përballen në kuadër të grupit D të kualifikimeve për kampionatin evropian. /Insporti.com/...
Lajme

Kështu uruan Pavarësinë e Kosovës Shaqiri, Januzaj, Rashica, Krasniqi

Sportistët e Kosovës kanë uruar në rrjetet sociale për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Sot, më 17 Shkurt 2019, Kosova e feston 11-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, një datë shumë e rëndësishme në historinë e vendit që është kremtuar edhe nga sportistë të shumtë shqiptarë, futbollist, boksierë e shumë të...
1 2
Page 1 of 2