archiveGolf

Auto

Golfi humb titullin e ‘më të shiturit’ në Evropë

Volkswagen Golf ka humbur lehtësisht titullin e modelit më të shitur evropian këtë vit, përcjell albinfo.ch. Sidoqoftë, Volkswagen për këtë nuk shqetësohet aspak. Përkundrazi, ata madje janë shumë të lumtur, sepse investimet e tyre të mëdha në elektrifikim duket se janë paguar. Duhet theksuar se Volkswagen ID.3 filloi shkëlqyeshëm dhe...
Auto

Historia Golfit përmes fotove

Në fund të viteve të 60-ta, furgoni Volkswagen Beetle po vjetrohej dhe kompania bëri një zëvendësim modern, veturë e cila do të ishte ekonomike dhe praktike, ashtu siç ishin mësuar blerësit e kësaj kompanie. Edhe pse furgoni Beetle mbijetoi edhe dekada më vonë, Golfi i dha Volksvagenit një sukses të...
Auto

Volkswagen prezanton dy modele mahnitëse të ‘Golf’it’

Të dy janë dizajnuar, që të duken ndryshe nga modelet e ngjashme. Organizimi Worthesee që zhvillohet çdo vit në Austri, ka grumbulluar shumë adhurues të makinave, që kanë pasur rastin, të shohin edhe dy vetura që nuk mund të shihen diku tjetër. Ishte Volkswagen që befasoi me dy Golf, që...
Auto

Fotografohet për herë të parë Golf 8 i ri

Ka muaj që qarkullojnë foto të kamufluara të Golf 2020. Tani, falë përdoruesit të Instagram-it, johannes.vag, i cili publikoi disa foto, mund të shohim gjeneratën e tetë të ikonës së VW pothuajse e “zhveshur” kompletësisht. Sa i përket stilit, VW është gjithmonë shumë e kujdesshme që të mos luaj shumë...