archiveGolf 8

Auto

Pamjet e para të Volkswagen Golf R të ri

Një foto e postuar në faqen Cochespias në Instagram duket se tregon Volkswagen Golf R të ri që po provohet në rrugët e Spanjës, përkatësisht pranë Barcelonës. Nga pamjet që janë postuar, mund të shihet vetëm pjesa e pasme e makinës, së pa-kamufluar dhe të ri-dizajnuar, transmeton lajmi.net. Sidoqoftë, Golf...
Lajme

Volkswagen shet mbi 100 mijë njësi të e-Golf

Gjigandi i automjeteve gjermane ka shitur 100 mijë njësi të versionit elektrik të Golf 7. Volkswagen, në krahasim me disa kompani të tjera të mëdha makinash, më vonë filloi prodhimin serik të makinave me makinë hibride dhe elektrike, por kohët e fundit po ngadalë po kap për shkak të numrit...
Auto

Golf 8 merr pesë yje në testin e aksidentit

Brezi i ri i Volkswagen Golf mori një maksimum prej pesë yjeve në testin e sigurisë EuroNCAP. Rezultatet treguan se kabina e Golfit mbeti e qëndrueshme në përplasjen frontale. Sidoqoftë, si në rastin e Sharan, dera e pasme është hapur, duke paraqitur rrezik që pasagjerët të bien nga automjeti. Sekretari...
Auto

Sa dallon Golf 8 nga modeli i kaluar Golf 7?

Duke u kthyer mbrapa te Golf 7, nuk mohet faktin se Vë bëri gjithçka që mund të sigurojë që asnjë homolog i tij mos ta mposht Ishte më e lehtë, më e sigurt, më e rehatshme dhe më e efektshme në karburant se secili prej pararendësve të saj, dhe madje...
Auto

Gjithçka që duhet të dini rreth Golf 8

Gjenerata e tetë e Volkswagen erdhi me teknologjinë më të lartë. Prodhimi do të fillojë në muajin dhjetor në Gjermani, shkruan Indeksonline. Golfi i ri është më i rrëshqitshëm se kurrë me një koeficient tërheqje prej 0,275. Nga brenda, Golf 8, vjen standard me një grup të instrumenteve dixhitale 10,25...
Auto

Ja kur do të fillojnë shitjet e Golf 8

Volkswagen po bën përpjekje që gjenerata e re e tetë e modelit më të shitur në Evropë, të nis shitjen për klientët e saj të parë në fund të vitit 2019. Njeriu i parë i Volkswagen, Herbert Dis, tha për AutoNews se kompania është në mes të përgatitjes për prodhimin...
Auto

Fotografohet për herë të parë Golf 8 i ri

Ka muaj që qarkullojnë foto të kamufluara të Golf 2020. Tani, falë përdoruesit të Instagram-it, johannes.vag, i cili publikoi disa foto, mund të shohim gjeneratën e tetë të ikonës së VW pothuajse e “zhveshur” kompletësisht. Sa i përket stilit, VW është gjithmonë shumë e kujdesshme që të mos luaj shumë...